X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mr. Breakfast". Gdy jedno życie naraz to za mało

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:02
To historia trzech równoległych życiorysów pewnego komika, opowiedziana w dowcipnym, lekkim, a jednak skłaniającym do refleksji tonie. - Jest świetna na początek roku. To opowieść o tym, jak mogłoby potoczyć się nasze życie - mówi Kinga Michalska, która zachęcała do zajrzenia do książki "Mr. Breakfast" Jonathana Carolla. 
Audio
  • O książce "Mr. Breakfast" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Mr. Breakfast
Okł. książki "Mr. Breakfast"Foto: mat. pras.

instytut king 1200.jpg
Polecamy książki. Stephen King - "Instytut"

- Graham Patterson, niespełniony komik, przyjeżdża do niewielkiego miasteczka, a czekając na naprawę samochodu, postanawia zrobić sobie tatuaż. Dzięki temu - nieudanemu zresztą - tatuażowi może przenosić się do równoległych żyć, więc zaczyna funkcjonować w trzech życiach na raz - opowiadała Kinga Michalska. - Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy owe życia zaczynają się ze sobą mieszać.

Jak tłumaczyła, to opowieść o dokonywaniu właściwych wyborów i poszukiwaniu swojej drogi. - Autor podkreśla, że każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zaczyna kwestionować rzeczywistość, w której funkcjonuje. Zastanawiamy się, czy gdybyśmy wcześniej - w pracy, czy w życiu osobistym - podjęli inne decyzje, nie bylibyśmy dziś w lepszym, ciekawszym miejscu. Wydaje nam się też, że wybory innych ludzi są mądrzejsze - mówi Kinga Michalska. - W życiu Pattersona jest podobnie. Z jednej strony ma "życie właściwe", w którym ma talent jako komik, ale nie potrafi podejmować decyzji, z drugiej strony - rozwija swoją karierę, ale jest samotny, z trzeciej - nie jest nikim wyjątkowym, ale ma udane życie osobiste. Pytanie, który życiorys jest właściwy, pozostaje otwarte.

zimowe nawiedzenie 1200.jpg
Kultura Polecamy książki. Dan Simmons i "Zimowe nawiedzenie"

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

W programie Kinga Michalska tłumaczyła, dlaczego jeszcze warto zajrzeć do tej książki, zdradzała też ciekawostki z życia samego Jonathana Carolla. - W jednym z wywiadów pisarz opowiadał, jak tworzy swoje powieści. Przyznał, że historię buduje wokół jednego zdania, które przyjdzie mu do głowy. W tym przypadku było to: musimy porozmawiać o Pattersonie - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo. I podkreślała, że ten pisarz wypracował własny niepowtarzalny styl literacki, polegający na łączeniu w swych powieściach różnych gatunków i form. Tłumaczyła też, dlaczego literatura Carolla budzi tak dużo emocji i opowiadała, dlaczego jeszcze warto zajrzeć do tej książki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 10.30

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolor milczenia". Czy warto pamiętać wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:44
"Kolor milczenia" to ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. Shaun Bythell - "Pamiętnik księgarza"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:45
Shaun Bythell jest antykwariuszem i księgarzem nie tylko z wykształcenia ale i z zamiłowania. Prowadzi jeden z największych antykwariatów w Szkocji. Jego książka ukazała się już w 23 europejskich krajach.
rozwiń zwiń