Polecamy książki. Alexandra Tidswell "Lewisvell"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 13:49
Alexandra Tidswell pochodzi z nowej Zelandii. Gówna bohaterka jej książki "Lewisvell", Martha Grimm to prawdziwa postać, jej praprababka cioteczna.
Audio
  • O książce Alexandry Tidswell "Lewisville" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vaclav Mach

- Alexandra Tidswell po obejrzeniu rodzinnych zdjęć zaczęła się interesować historią swojej familii. Dotarła do starych dokumentów, i zapisków, które pozostawiła Martha Grimm. Układając drzewo genealogiczne na ich podstawie, poznała wielokulturową i barwną historię. Na tej podstawie napisała książkę, oczywiście odrobinę ubarwioną - tłumaczyła Kinga Michalska.

ZOBACZ TAKŻE Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

Historia opisana przez Alexandrę Tidswell to powieść oparta na faktach, o kobiecie, która wiele poświęciła dla swoich celów. - Kobiety w tamtych czasach skazane były na jedną drogę. Martha nie jest tu wyjątkiem - tłumaczyła Kinga Michalska. 

ZOBACZ TAKŻE Powieść "Srebrna droga" - zrozpaczony ojciec, zaginiona córka i śledztwo pełne tajemnic >>>

Martha Grimm urodziła się w nędznej wiosce Willoughby w hrabstwie Warwickshire i już jako młoda dziewczyna miała odwagę marzyć o lepszym życiu. Droga do celu była długa i najeżona wieloma przeciwnościami, a także niemal niemożliwymi decyzjami do podjęcia. Martha stała się jednak po latach zamożną i szanowaną damą, mieszkającą w Wellington, na drugim końcu świata. - Ceną było pozostawienie swojej prawdziwej rodziny - mówiła Kinga Michalska. - Z jednej strony z tej książki wyłania się obraz Nowej Zelandii jako kraju przepięknego, o oszałamiającej, dzikiej przyrodzie. Z drugiej strony, to obszar działania kolonizatorów, czas bardzo trudny, związany w przemianami społecznymi - mówiła Kinga Michalska. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 11:10

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mr. Breakfast". Gdy jedno życie naraz to za mało

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:02
To historia trzech równoległych życiorysów pewnego komika, opowiedziana w dowcipnym, lekkim, a jednak skłaniającym do refleksji tonie. - Jest świetna na początek roku. To opowieść o tym, jak mogłoby potoczyć się nasze życie - mówi Kinga Michalska, która zachęcała do zajrzenia do książki "Mr. Breakfast" Jonathana Carolla. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. John Boyne "Nawiedzony dom"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 14:35
"Nawiedzony dom" to, jak mówi Kinga Michalska, niekonwencjonalny kryminał, który nawiązuje do klasycznej powieści grozy. John Boyne celowo bawi się tradycjami literackimi i zabiera swoich czytelników w zupełnie nową, ekscytującą podróż… z duchami w tle.
rozwiń zwiń