X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czarne Źródło". Superprodukcja na rynku audiobooków z gwiazdorską obsadą

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:57
Słuchowisku głosu użyczyli m.in. Anna Dereszowska, Andrzej Chyra, Krzysztof Stelmaszyk, Magdalena Schejbal, Józef Pawłowski i ponad 30 innych aktorów.
Audio
  • "Czarne Źródło" - inny wymiar słuchowiska (Stacja kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/mayk.75

- Inspiracja "Czarnego Źródła" wywodzi się z "Jądra ciemności" Josepha Conrada - opowiadał reżyser słuchowiska Bartosz Szpak. - Wybieraliśmy różne teksty, które znajdują się w domenie publicznej i zastanawialiśmy się, w jaki sposób moglibyśmy je przetworzyć, by nadać im nowe znaczenie. Odświeżyliśmy literaturę, która i tak jest uniwersalna, ale wrzucając bohaterów w inne realia zobaczyliśmy ich w zupełnie innym świetle.

W jakiej sytuacji poznajemy bohaterów "Czarnego Źródła"? - To ludzie, którym udało się zasiedlić układ słoneczny. Mieszkają na kilku innych planetach i księżycach, eksploatując ich zasoby naturalne. To punkt wyjścia naszej historii - zdradzał reżyser. 

Co dla człowieka mogłoby oznaczać przeniesienie się na inną planetę? Jak wpływa na nich bliskość "kosmicznej pustki"? Jakie uczucia dominują w ich relacjach i w jaki sposób różnią się od tych, które budowali na Ziemi? Posłuchaj rozmowy z reżyserem i fragmentu słuchowiska.

Z gościem Czwórki rozmawialiśmy także o muzyce skomponowanej wyłącznie na potrzeby "Czarnego Źródła". Jej współtwórcą jest m.in. kompozytor specjalizujący się w zabytkowych instrumentach smyczkowych, a także Marta Zalewska, finalistka drugiej odsłony muzycznego konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartosz Szpak (reżyser "Czarnego Źródła")

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/kd


Czytaj także

Gdynia Design Days. Użytkowość zaczyna się od pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:41
Gdynia Design Days to najlepsze letnie miejsce spotkań branży projektowej. Na odwiedzających czeka 130 wydarzeń, w tym m.in. wystawy, warsztaty, spotkania, w których będą mieli szansę uczestniczyć w trakcie dziewięciu dni festiwalowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taylor Swift straciła prawa do swoich piosenek. Wykupił je manager Biebera

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:31
Wykupił je menedżer - Justina Biebera. ​Wcześniej prawa do jej twórczości należały do Big Machine Label Group. Dlaczego ochrona praw autorskich to nadal tak duży problem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dora Maar. Muza Picassa na wystawie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:09
Burzliwy związek Maar i Picassa trwał 9 lat. Ona miała wówczas 28, on 54 lata. Stanowili dla siebie nawzajem inspiracje w pracy artystycznej. Pozowała do wielu jego prac, jej twarz umieścił w centralnym punkcie "Guerniki", ona stworzyła dziesiątki jego portretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raymond Chandler w nowej odsłonie. Powieści przeczyta Przemysław Bluszcz

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:26
- Chandler pisał powieści, które mnie kształtowały. "Długie pożegnanie" przeczytałem jeszcze jako czternastolatek. Zakochałem się w postaci Philipa Marlowe'a - wspominał aktor i lektor cyklu powieści Raymonda Chandlera Przemysław Bluszcz.
rozwiń zwiń