Dostępna kultura - Gdynia łączy siły

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 08:11
Dziś po świecie kultury przemieszczamy się wirtualnie. Na wprost potrzebom wychodzi także Gdynia, gdzie Kultura Łączy Siły.
Audio
  • Maja Wagner opowiada o kulturalnych atrakcjach Gdyni - bez wychodzenia z domu (Stacja Kultura/Czwórka)
Nabrzeże w Gdyni
Nabrzeże w GdyniFoto: shutterstock/Zdzichowy

Kultura Łączy Siły to projekt, który integruje środowisko artystyczne w Gdyni, a jednocześnie serwuje bardzo ciekawe aktywności widzom w internecie. Jego sukces wynika m.in. z tego, że gdyński świat kultury nie marnował czasu. 


gdynia 1200.jpg
Gdynia. "Miasto pełne życia, dziecko wielu ojców"

- Nie było czasu na załamanie. Mam wielki komfort pracy wśród wspaniałych pracowników Wydziału Kultury - mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdynia. - Nastąpiła natychmiastowa reakcja, natychmiastowa mobilizacja, połączenie sił, włączenie różnych instytucji, organizacji pozarządowych i fundacji,  które z nami współpracują. Wymyśliliśmy projekt, który jest organizowany z dużym powodzeniem. Utworzyliśmy nowy portal Gdynia Kulturalna, na którym umieszczamy ciekawe wydarzenia, które są dostępne dla mieszkańców.

Gdyński Wydział Kultury do współpracy zaprosił instytucje i organizacje pozarządowe, które często mają jakiś materiał, którym chcą się podzielić. Tak przebiega współpraca m.in. z Gdyńskim Centrum Filmowym i Gdyńską Szkołą Filmową. - Te instytucje poprzez nasze nośniki prezentują np. filmy swych absolwentów, obrazy nagradzane na wielu festiwalach - rekomenduje Maja Wagner. 

Gość Kasi Dydo podkreśla, że widać, że ludzie "przenieśli się" do internetu i szukają tam kultury i rozrywki, rośnie oglądalność stron o tematyce kulturalnej. - Widzimy, że nasze ruchy mają sens, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców - zdradza. - Jest zapotrzebowanie, by kultura była dostępna - dodaje. 

Na portalu Gdynia Kulturalna codziennie, o 18, znajdziemy nowe propozycje na kolejne dni. Maja Wagner uprzedza jednak, że te działania zostaną zreformowane i od przyszłego tygodnia każdy dzień poświęcony będzie innej dziedzinie kultury. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maja Wagner (naczelnik Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Gdynia)

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 10:36

pj/kul

Czytaj także

Unia Literacka online. Polscy pisarze namawiają, by zostać w domu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 23:07
Bogata oferta instytucji kulturalnych zachęca do zostania w domu. Z pomocą przychodzi Unia Literacka, inicjatywa polskich pisarzy organizujących codzienne spotkania literackie online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultura online. Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 21:56
#ZostańWdomu i zwiedzaj online. Zwiedzaj muzea, galerie a nawet opery, nie wstając z kanapy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Balladyna w Messengerze. Spektakl, który obejrzymy przez komunikator

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 01:53
Większość instytucji kultury do odwołania zawiesza swoją działalność. Odwołane są koncerty, spotkania z artystami, projekcje filmowe i spektakle teatralne. Artyści coraz częściej przenoszą część swojej pracy do sieci. Reżyser Oskar Sadowski przygotowuje spektakl, który powstaje przez komunikator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytam, nie panikuję. O terapeutycznym wymiarze literatury

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 18:28
Zgodnie z regułą #zostańwdomu oraz #czytamniepanikuje twórcy Big Book Cafe postanowili wsiąść na rowery i dostarczać książki każdemu czytelnikowi spragnionemu literatury. Można zamówić je online do paczkomatów, pobrać w formie e-booka lub z dostawą do domu.
rozwiń zwiń