Vito Bambino: płytę "Poczekalnia" pisałem jak pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:20
Po pięciu albumach nagranych z Bitaminą Vito Bambino "idzie na swoje". - Chciałem na chwilę wrócić do absolutnej wolności. W Bitaminie mogłem rozpędzić się, ale nagle trafiłem na niewidzialny płot i dotarło do mnie, że nawet ten zespół mieści się w jakiś ramach - mówi artysta.
Audio
  • Vito Bambino z Bitaminy zapowiada solowy debiut (Stacja Kultura/Czwórka)
Poznań, 13.07.2019. Wokalista grupy Bitamina Mateusz Dopieralski podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie 2019, rozpoczynającej się w poznańskim Parku Cytadela.
Poznań, 13.07.2019. Wokalista grupy Bitamina Mateusz Dopieralski podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie 2019, rozpoczynającej się w poznańskim Parku Cytadela.Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Każda jednostka naszego tercetu pracuje teraz nad własnym projektem. Robimy sobie mini wakacje Vito Bambino

Album zatytułowany "Poczekalnia" ukaże się 25 września 2020 roku. - Jak zwykle będzie to autobiograficzna opowieść, rodzaj muzycznego pamiętnika. Nie pisałem go jednak sam. Pomagali mi m.in. Amar Ziębiński i Moo Latte. Pojawi się także pewna kobieta - zdradza Mateusz Dopieralski, czyli Vito Bambino. - Każdy singiel, który mam zamiar wypuścić, będzie w nieco innej stylistyce - dodaje.

Na razie poznaliśmy pierszą kompozycję z "Poczekalni". To singiel "Bunkrów nie ma". - Ten numer najbardziej nawiązuje do Bitaminowego vibe'u. Ma pokazać, że to cały czas ten sam Mateusz, ten sam Vito. Ma zaprosić naszych starych słuchaczy do wspólnej podróży w nieznane  - wyjaśnia rozmówca Damiana Sikorskiego. - Poza tym w tych trudnych czasach wydawał mi się być nutką nadziei dla wszystkich pozamykanych w domach. Skoro nie możemy wyjechać na wspólne wakacje, to chociaż przypomnijmy sobie, jak na nich kiedyś było - mówi. 

ZOBACZ: Kulisy Kultury - co robi Bitamina w trasie koncertowej?

Tytuł utworu jest cytatem z kultowej już dziś polskiej komedii. - Mam swoje ulubione stare filmy, które działają na mnie w bardzo specyficzny sposób i wśród nich jest właśnie ta produkcja - "Chłopaki nie płaczą" - opowiada Vito Bambino. - Z drugiej strony "Bunkrów nie ma" jest tak uniwersalne, że brzmi niemalże jak filozoficzne przesłanie.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 13.05.2020

Godzina emisji: 10.30

kul/kd

Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasai i Bokka łączą siły w utworze "Rite of Passage"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 15:20
"Rite of Passage" to muzyczna rekonstrukcja wydarzeń, które miały miejsce w 2018 roku, kiedy grupa młodych piłkarzy, którzy wraz ze swoim trenerem zostali uwięzieni w jaskini Tham Luang w Tajlandii. Tytuł w języku polskim oznacza "rytuał przejścia", który - jak mówiły artystki - stał się więzieniem i miejscem walki o przetrwanie na ponad tydzień. 
rozwiń zwiń