Warszawska Praga - koncertowe serce stolicy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:46
Nie tak wyobrażaliśmy sobie lato 2020. Największe koncerty i festiwale zostały odwołane. Dziś wracają jako wydarzenia dla 150 osób, ale to doskonała okazja by w kameralnej atmosferze usłyszeć najlepszych polskich artystów. 
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

kamp Dawid Misiorny 1200.jpg
Kamp!: zaczęliśmy słuchać siebie i wróciliśmy do melodii

Pandemia koronawirusa i wprowadzone przez nią wytyczne polskiego rządu, spowodowały zamkniecie klubów i aren, a całą branżę rozrywkową wpędziły w naprawdę duży kryzys. Po wprowadzeniu w Polsce czwartego etapu odmrażania gospodarki, można organizować pierwsze koncerty. I na takie zapraszają organizatorzy Lata na Pradze, dzięki któremu Praga Północ stanie się koncertowym sercem miasta. W lipcu i sierpniu pięćdziesięciu polskich artystów zagra koncerty na żywo w pięknej plenerowej przestrzeni.

Posłuchaj
09:10 czwórka stacja kultura 18.06.2020.mp3 Tamara Przystasz zaprasza na koncerty Lata na Pradze (Staja Kultura/Czwórka)

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

- Chęć uczestniczenia w imprezach muzycznych jest duża. W tej chwili odmrażamy nasza branżę, branże rozrywkową, zapraszamy na koncerty 150 osób, do przestrzeni outdoorowej - mówi Tamara Przystasz, organizatorka. - Na pewno dla nas jako organizatorów najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas naszych koncertów, dlatego na miejscu na każdego z uczestników będą czekały płyny do dezynfekcji rąk. Zbieramy też dane osób, które przychodzą na koncerty, na wszelki wypadek - dodaje. - Przestrzeń w której będą organizowane nasze koncerty daje nam możliwość zapanowania nad dystansem między ludźmi. 

Gość Kasi Dydo podkreśla, że na scenie Lata na Pradze zobaczymy znamienitych, popularnych polskich artystów. - Na zagraniczne gwiazd musimy jeszcze zaczekać na zniesienie obostrzeń w wielu krajach - wyjaśnia. - Myślę, że jeśli chodzi o gości ze Stanów, to najwcześniej możemy się ich spodziewać dopiero w 2021 roku - dodaje. 


Nikodem Rozbicki 1200.jpg
Radio Inżynierska. "To serial audio, który jest rap-płytą"

Scena pełna gwiazd

- Na scenie Lata na Pradze pojawią się najpopularniejsi polscy artyści, reprezentujący różne gatunki muzyczne. Mamy hip-hop, trochę rocka, pop i elektronikę - wymienia Tamara Przystasz. - 1 lipca otwieramy nasz miasteczko, zaczynamy koncertem zespołu KAMP! Stawiamy jednak nie tylko na koncerty, ale na pełną infrastrukturę minimiasteczka festiwalowego. Mamy różne dodatkowe atrakcje: stand-upy, warsztaty, pokazy filmowe. 

Na liście artystów już znaleźli się: Krzysztof Zalewski, Bitamina, Kwiat Jabłoni, Smolasty, Karaś/Rogucki, Nosowska, Brodka, Paulina Przybysz, Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Tęskno, Sonbird czy Jan Serce. Na Czwórkowej antenie Tamara Przystasz zapowiada ogłoszenie kolejnych nazwisk z line-upu Lata na Pradze. 


☀️ LATO NA PRADZE - drugie ogłoszenie ☀️ Koncerty pierwszych ogłoszonych artystów wyprzedały się w kilka godzin! Teraz...

Opublikowany przez Praga Centrum Wtorek, 9 czerwca 2020

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Tamara Przystasz (organizatorka Lata na Pradze)

Data emisji: 18.06.2020

Godzina emisji: 11:15

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Herse - polski Dior. Synonim warszawskiego szyku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 14:34
Warszawski Dom Mody Bogusław Herse był wielki i luksusowy. Projektował ubiory eleganckie, na miarę światowych trendów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Młynarski: na gruzach Warszawy najpierw były dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:51
2020 rok to 75. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po II wojnie światowej. Część wydarzeń została odwołana, ale wciąż można się spotkać on-line z piosenką warszawską, Jankiem Młynarskim i jego gośćmi. 
rozwiń zwiń