Les Femmes: arie śpiewamy między garnkami

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:30
Od 9 lat trio wokalne Les Femmes udowadnia, że klasyka nie gryzie. - Każda z nas miała inną drogę, ale doszłyśmy do wspólnego mianownika jakim jest opera. Ten rodzaj teatru jest bogaty w emocje i wprowadza słuchacza w inny świat - mówi Joanną Sobowiec-Jamioł. 
Audio
  • Les Femmes o życiu śpiewaczek operowych i nie tylko (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Happy Dragon/Shutterstock.com

Opera jest jak złoto, trzeba się tylko do niego dokopać Les Femmes

Emilia Osowska, Joanna Sobowiec-Jamioł i Natalia Krajewska-Kitowska są śpiewaczkami operowymi. Jako Les Femmes nagrały już dwie płyty. Debiutancki krążek to efekt ich wieloletniej pracy nad kolażem składających się z pieśni na głos z fortepianem. Druga płyta jest zapisem spektaklu "W małym kinie" z piosenkami z lat 20. i 30. w jazzowej aranżacji Ignacego Jana Wiśniewskiego.

13:51 [CZWORKA]Stacja Kultura 30 czerwiec 2020 les femmes.mp3 Les Femmes o życiu śpiewaczek operowych i nie tylko (Stacja Kultura/Czwórka)

Posłuchaj także:

Jako matki i żony śpiewamy "między garnkami". Nasze nuty wystają zza marchewki i cebuli, ale nie potrafimy żyć bez muzyki Les Femmes

Specjalnością zespołu są autorskie spektakle, koncerty inscenizowane oraz tematyczne recitale. - Obecnie pracujemy nad spektaklem "Dziewczyny z Neapolu - opera home made" z piętnastoma ariami z różnych oper włoskich - zapowiadają artystki. - Bohaterki pracują w tawernie i w pewnym senie opowiadają o tym, jak wygląda nasze życie na co dzień - śmieją się śpiewaczki.  

"Pejzaż polski" / Les Femmes Opera 

Członkinie Les Femmes przekonują także, że każdy ma szansę odnaleźć się w muzyce klasycznej. - To termin obejmujący kilkaset lat kultury muzycznej. Warto też pamiętać, że muzyka rozrywkowa również się z niej wywodzi - zauważa Emilia Osowska. - Klasyka jest niezmiernie emocjonalna i często jest tak, że dotyka naszych intymnych sfer i uczuć - dodaje.  

#hot16cjallenge2 / Les Femmes Opera

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Emilia Osowska, Joanna Sobowiec-Jamioł, Natalia Krajewska-Kitowska (zespół Les Femmes)

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 11.15

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Narodowy online i opera w busie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 13:39
Powoli otwierają się różne instytucje kultury, galerie, muzea w tym tygodniu kina plenerowe i samochodowe. Na teatr jeszcze musimy zaczekać, ale wciąż możemy się nim cieszyć online. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj natury na "dźwiękoławce" nad Odrą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 17:30
- Nadchodzi kultura słuchania - zapowiada Michał Zygmunt, muzyk, kompozytor, przyrodnik i pomysłodawca "dźwiękoławek". Dzięki nim będziemy mogli wsłuchać się w odgłosy nadodrzańskiej natury. 
rozwiń zwiń