Bovska, pracownie znanych artystów i literatura - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:18
W programie zaprosimy na spotkanie z Bovską, sprawdzimy, co słychać w galeriach na całym świeciei zajrzymy do pracowni artystów. 
Bovska w Czwórce
Bovska w CzwórceFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

W programie sprawdzimy, co ciekawego słychać w galeriach sztuki na całym świecie. W cyklu "PRACownia" zajrzymy do pracowni artystów, kompozytorów i pisarzy, by sprawdzić, w jaki sposób pracują w wakacje, co ich inspiruje.

Będzie także lektura - książkę "7 sióstr" czytają: Małgorzata Lewińska, Katarzyna Tatarak, Aleksandra Zawadzka

W drugiej godzinie audycji zaprosimy na spotkanie z Bovską. Jej Sorrento Performance to wydarzenie łączące w sobie ideę koncertu i spektaklu tanecznego. Dedykowane jest nowemu albumowi Bovskiej - "Sorrento", który ukazał się 24 kwietnia 2020 roku.

Będzie także wakacyjna odsłona cyklu kultura natury - Plan B - czyli materiały reporterskie o ludziach którzy porzucili miejskie życie i wyprowadzili się na wieś. Jak wygląda ich życie, czym się zajmują zawodowo, czego się nauczyli, co ich zaskoczyło pozytywnie i negatywnie, co jest najtrudniejsze? O tym w środowe przedpołudnie.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w środę (8.07) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

kd

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Bovska wystawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie na świecie. Sztuka amerykańska, film niemiecki i ożywione freski Tove Jansson

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 16:03
Większość instytucji kultury - w Polsce i na świecie - została ponownie otwarta dla zwiedzających, dzięki czemu nie musimy już ograniczać się do obcowania ze sztuką tylko i wyłącznie w sieci. Ale zawsze mamy wybór i szansę, żeby bez ruszania z domu sprawdzić, co dzieje się w muzeach i galeriach na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie na świecie: poszerzanie horyzonów muzycznych i modowych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 17:30
Australia, Francja, Irlandia i Islandia tym razem znalazły się na trasie Ady Janiszeskiej, która przemierza sieć i świat w poszukiwaniu ciekawych wystaw.
rozwiń zwiń