Galerie na świecie: świat przyszłości, fajerwerki i memy

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 14:40
Nie trzeba wyruszać w świat, żeby obejrzeć najciekawsze wystawy w galeriach i muzeach z najbardziej odległych zakątków naszego globu. Co tydzień udowadnia to Ada Janiszewska przezentując autorski przegląd propozycji ze świata sztuki.
Gardens by the Bay, czyli Ogrody nad Zatoką w Sinapurze
Gardens by the Bay, czyli Ogrody nad Zatoką w SinapurzeFoto: Piotr Kloska/Shutterstock.com

Posłuchaj
09:36 [CZWORKA]Stacja Kultura 5 sierpień 2020 galerie.mp3 Ada Janiszewska o najciekawszych wystawach na świecie które można oglądać online (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Futer World w Singapurze

"Świat przyszłości. Nauka spotyka sztukę" - pod tym hasłem w ArtSience w Singapurze zorganizowano wystawę, która pozwala widzom zanurzyć się w światach sztuki, nauki, magii i metafory za pomocą cyfrowych instalacji. - Wystawa powstała przy współpracy z renomowanym interdyscyplinarnym kolektywem artystycznym teamLab. Ekspozycja zabiera widzów w ekscytującą podróż odkrywczą do m.in. Miasta w ogrodzie i Sanktuarium - opowiada Ada Janiszewska. - Część "Miasto w ogrodzie" inspirowana jest Singapurem i składa się z ośmiu instalacji. Szczególnie zainteresowała mnie zjeżdżalnia  na polu owoców, czyli interaktywna, kolorowa grafika wyświetlana na ogromnej zjeżdżalni, która kwitnie, kiedy z niej zjeżdżamy.    

Permanent Exhibition - Future World: Where Art Meets Science / ArtScience Museum

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Perfect Exposure Gallery (@perfectexposuregallery)


Fajerwerki w Kalifornii

The Perfect Exposure Gallery to uznane miejsce w Południowej Kalifornii, w którym prezentowane są prace nagradzanych i znakomitych fotoreporterów i fotografów. Najnowsza propozycja galerii to internetowa wystawa prezentująca kolekcję etykiet z fajerwerków Jamesa McNulty'ego. - W wieku pięciu lat artysta zaczął zbierać etykiety fajerwerków. Najpierw zbierał je na pokazach sztucznych ogni, potem kupował w sklepach i na targach, a najstarsze etykiety z tego zbioru pochodzą z XVIII wieku - mówi autorka cyklu "Galerie na świecie". 

Posłuchaj także:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ARARIO GALLERY (@arariogallery)


Memy w historii sztuki

W Galerii Arario w Seulu można oglądać dwuczęściową wystawę "Nie mam pojęcia, bo nie mam pojęcia" oraz "Joy Of Painting" Insane Park. - Pierwcza część składa się z instalacji i sztuki wideo, które bazują na internetowych memach i osadzają je w narracji historii sztuki - wyjaśnia Ada Janiszewska. 

Urodzony w 1980 roku artysta ukrywający się pod pseudonimem Insane Park otrzymał w 2013 roku Nagrodę Artystyczną ETRO, która zapoczątkowała jego karierę. Artysta, przyjmując pozornie luźne podejście do wieloaspektowych problemów społecznych, poprzez swoje multidyscyplinarne prace tworzy intuicyjną i stymulującą narrację.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 10.14

kul/kd

Czytaj także

Warszawska Praga - kraina rzemiosła i otwartych studenckich głów

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 11:00
Muzeum Warszawskiej Pragi i Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie łączą siły. Powstała cicha i dobra wystawa, osadzona w praskim i rzemieślniczym kontekście. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szkło. Sztuka. Design". Wracają wzory z lat 60.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 17:10
Zachwycające formy, nieskończona ilość wzorów i barw. Niezwykle delikatny i wymagający materiał, jakim jest szkło daje ogromne możliwości twórcze. Unikatowe projekty z lat 60. czy 70. są dziś niezwykle pożądane. Ich niepowtarzalne wzornictwo rozpala wyobraźnię miłośników designu. 
rozwiń zwiń