Kaja Klimek poleca seriale w sieci: "Brooklyn 9-9", "Formuła 1", "Niepewne"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 12:32
Co tydzień Kaja Klimek poleca najciekawsze seriale w sieci, Tym razem krytyczka filmowa przygotowała listę produkcji z rywalizacją w tle. 
Jedna z ulic na Brookynie
Jedna z ulic na BrookynieFoto: gabriel12/Shutterstock.com

Z kamerą na torze F1

Kierowcy, menedżerowie i właściciele zespołów startujących w Formule 1 żyją w pośpiechu, zarówno na torze, jak i poza nim.  Jak wygląda sezon zażartej rywalizacji w tym wyścigu pokazuje serial Netflixa "Formuła 1: Jazda o życie". - Na ekranie pojawiają się największe sławy związane z tym sportem, które podglądamy nie tylko na torze, ale też w życiu prywatnym - opowiada gość Czwórki. - Jak dotąd serial doczekał się dwóch sezonów i w pogułce pokazuje to, na czym Formuła 1 tak naprawdę polega - dodaje.

Posłuchaj
13:21 [CZWORKA]Stacja Kultura 6 sierpień 2020 kaja klimek.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

Fanów Roberta Kubicy na pewno ucieszy fakt, że w drugim sezon serialu jeden z odcinków poświęcono polskiemu kierowcy.

"Formuła 1: Jazda o życie" - oficjalny zwiastun / Netflix

Policjanci z Brooklynu

"Brooklyn 9-9" to najlepszy serial komediowy roku 2014. Doczekał się sześciu sezonów i dwóch Złotych Globów. Twórcami serii są Dan Goor i Michael Schur. - To nie jest nowość, ale warto sięgnąć po ten serial. Można na nim płakać ze śmiechu i ze wzruszenia - mówi krytyczka filmowa. - Na posterunku policji, na którym pracują nieco znudzeni stróże prawa, pojawia się nowy szef i wprowadza nowe porządki. Schemat typowy dla filmów policyjnych, ale w przypadku "Brooklyn 9-9" naprawdę dobrze zrealizowany - zachęca rozmówczyni Michała Piwowarka.

Posłuchaj także:


"Brooklyn 9-9" - oficjalny zwiastun / HLCFilmingandEvents

Zwykłe życie zwykłych dziewczyn

Bohaterką serialu "Insecure" czyli "Niepewne", jest mało pewna siebie młoda Afroamerykanka, której zmagania z życiem obserwujemy w stworzonym przez Issę Rae i Larry'ego Wilmore'a serialu HBO. - Zaczęłam go oglądać po tym, kiedy skończyły się "Dziewczyny" - wspomina Kaja Klimek. - To jest naprawdę fantastyczna rzecz. Akcja dzieje się w skąpanym w słońcu Los Angeles, gdzie w tle toczy się życie gwiazd Hollywood, ale widz przygląda się codzienności zwykłych dziewczyn. To taka dobrze zagrana i opowiedziana "życiówka". Dla tych, którzy lubią dziewczyńskie opowieści - posumowuje krytyczka.

"Niepewne" - zwiastun / HBO Polska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 06.08.2020

Godzina emisji: 10.14

kul

Czytaj także

Kaja Klimek poleca seriale: "Co robimy w ukryciu?", "To wiem na pewno", "The Office"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:20
- Mark Ruffalo jest jednym z moich ulubionych aktorów. W serialu "To wiem na pewno" można go oglądać w podwójnej roli braci bliźniaków. I warto to zrobić, bo on niesie tę historię na skrzydłach swoich emocji - mówi Kaja Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pina Bausch na desce. Dziewczyny z serialu "Betty"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 13:00
W 2018 roku reżyserka Crystal Moselle opowiedziała światu historię grupy Skate Kitchen. W serialu "Betty" kontynuuje ten temat i pokazuje życie skejterek, które dnie i noce spędzają na niemal tanecznych akrobacjach na desce.
rozwiń zwiń