Baśnie na Tik Toku: Brodka, Wieniawa i Miuosh

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 07:20
W drugim sezonie podcastów Lektury 2.0 Brodka, Julia Wieniawa, Natalia Szroeder, Smolasty i Miuosh udowadniają, że przekaz drzemiący w twórczości mistrzów wcale nie traci na aktualności.
Julia Wieniawa
Julia WieniawaFoto: Czwórka

Julia Wieniawa sięgnęła po mickiewiczowską „Świteziankę”, nadając temu klasycznemu romansowi nutę nieoczywistości. Brodka zinterpretowała utwór Bolesława Leśmiana o królewnie i smoku. Wiersz "Gad" w wykonaniu artystki stał się seksowny i wprost hipnotyzująco mroczny, a aranżacja producenta 1988 sprawiła, że piosenka mogłaby spokojnie zaistnieć na niejednej alternatywnej imprezie. Miuosh pokazał poezję Cypriana Kamila Norwida w wersji rap. Czy sprawiło mu to dużo trudności? Porozmawiamy o tym z artystą.

Miuosh feat. BAJM - Miasto Szczęścia / FandangoRecordsTV

W audycji opowiemy także o "Domu Polskim. Elementarzu dizajnu" - multidyscyplinarnej wystawie polskiego wzornictwa przemysłowego, inspirowanej książką Małgorzaty Czyńskiej. Projekt realizowany w formie wystaw, będzie prezentowany w 5 miastach Polski a jego główna część odbędzie się w Akademii Sztuki w Szczecinie.

W programie także:

Śląsk na wakacje - student katowickiej filmówki i redaktor portalu Filmawka Maciej Kędziora przedstawi najciekawsze miejsca i inicjatywy kulturalne w Katowicach i okolicach.

W cyklu "Biblioteka muzyka" o tym, co czyta, kiedy nie śpiewa opowie Magra Ruta.

Magda Ruta - Nie wiem czy będę (Official Video) / FONOBO Label

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (27.09) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kul

Czytaj także

Jak zrewitalizować starą fabrykę porcelany?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 13:20
Fundacja Giesche powstała w Katowicach w 2012 roku, w miejscu gdzie od lat dwudziestych ubiegłego wieku produkowano znaną w całej Europie porcelanę, sygnowaną znakiem Giesche. Dziś nowi właściciele starej fabryki porcelany tworzą w jej postindustrialnych budynkach nowoczesny Park Technologiczny i Centrum Designu, współtworzone z ASP w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyklejanki. Roboty ręczne Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 17:40
Przez 40 lat polska noblistka obdarowywała znajomych i bliskich własnoręcznie wykonanymi prezentami. Otrzymali je m.in. Zbigniew Herbert, Stanisław Barańczak i Woody Allen. Teraz i my możemy przyjrzeć się im z bliska za sprawą wystawy "Spojrzenia Szymborskiej".   
rozwiń zwiń