Baśnie na Tik Toku: Brodka, Wieniawa i Miuosh

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 07:20
W drugim sezonie podcastów Lektury 2.0 Brodka, Julia Wieniawa, Natalia Szroeder, Smolasty i Miuosh udowadniają, że przekaz drzemiący w twórczości mistrzów wcale nie traci na aktualności.
Julia Wieniawa
Julia WieniawaFoto: Czwórka

Julia Wieniawa sięgnęła po mickiewiczowską „Świteziankę”, nadając temu klasycznemu romansowi nutę nieoczywistości. Brodka zinterpretowała utwór Bolesława Leśmiana o królewnie i smoku. Wiersz "Gad" w wykonaniu artystki stał się seksowny i wprost hipnotyzująco mroczny, a aranżacja producenta 1988 sprawiła, że piosenka mogłaby spokojnie zaistnieć na niejednej alternatywnej imprezie. Miuosh pokazał poezję Cypriana Kamila Norwida w wersji rap. Czy sprawiło mu to dużo trudności? Porozmawiamy o tym z artystą.

Miuosh feat. BAJM - Miasto Szczęścia / FandangoRecordsTV

W audycji opowiemy także o "Domu Polskim. Elementarzu dizajnu" - multidyscyplinarnej wystawie polskiego wzornictwa przemysłowego, inspirowanej książką Małgorzaty Czyńskiej. Projekt realizowany w formie wystaw, będzie prezentowany w 5 miastach Polski a jego główna część odbędzie się w Akademii Sztuki w Szczecinie.

W programie także:

Śląsk na wakacje - student katowickiej filmówki i redaktor portalu Filmawka Maciej Kędziora przedstawi najciekawsze miejsca i inicjatywy kulturalne w Katowicach i okolicach.

W cyklu "Biblioteka muzyka" o tym, co czyta, kiedy nie śpiewa opowie Magra Ruta.

Magda Ruta - Nie wiem czy będę (Official Video) / FONOBO Label

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (27.09) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zrewitalizować starą fabrykę porcelany?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 13:20
Fundacja Giesche powstała w Katowicach w 2012 roku, w miejscu gdzie od lat dwudziestych ubiegłego wieku produkowano znaną w całej Europie porcelanę, sygnowaną znakiem Giesche. Dziś nowi właściciele starej fabryki porcelany tworzą w jej postindustrialnych budynkach nowoczesny Park Technologiczny i Centrum Designu, współtworzone z ASP w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyklejanki. Roboty ręczne Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 17:40
Przez 40 lat polska noblistka obdarowywała znajomych i bliskich własnoręcznie wykonanymi prezentami. Otrzymali je m.in. Zbigniew Herbert, Stanisław Barańczak i Woody Allen. Teraz i my możemy przyjrzeć się im z bliska za sprawą wystawy "Spojrzenia Szymborskiej".   
rozwiń zwiń