Zrób sobie autoportret - możesz być Fridą Kahlo, Van Goghiem, „Dziewczyną z perłą” lub samurajem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 19:05
Wszystko to za sprawą nowej funkcji apki Google'a – Art Filter. Dzięki niej możesz teraz wcielić się w bohaterów najsłynniejszych dzieł sztuki lub przymierzyć starożytną biżuterię i akcesoria.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Insta_photos
jakub bączek webinar 1200.jpg
Relacje, relaks, rozwój i religia - jak osiągnąć w życiu szczęście?

Możemy się sami stać dziełami sztuki dzięki nowej funkcji aplikacji Google Arts&Culture. Aplikacja, która pozwala nałożyć na siebie starożytny egipski naszyjnik lub stać się bohaterem obrazu to pięć zabawnych i edukacyjnych filtrów, między innymi rozszerzonej rzeczywistości, opartych na kultowych dziełach, przedmiotach i akcesoriach z całego świata.


Posłuchaj
03:58 _PR4_AAC_aplikacja_Google_ 2020_10_22..mp3 W audycji mówimy o nowej aplikacji firmy Google o nazwie #ArtFilter (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Udostępniliśmy właśnie Art Filter - nową funkcję w aplikacji Google Arts & Culture - mówi Ela Różalska z Google Polska. - Myślę, że sama aplikacja, jak również platforma, jest znana użytkownikom. To właśnie na niej mogą znaleźć wiele informacji i inspiracji związanych ze sztuką. Muzea i instytucje kultury z całego świata prezentują swoje zbiory, a dzięki różnym eksperymentom, które przeprowadzamy, użytkownicy mogą trochę w inny sposób poznać sztukę i dowiedzieć się o niej czegoś więcej. I właśnie takim nowym doświadczeniem - i jednocześnie eksperymentem - jest Art Filter.

Źr. YouTube/Google Arts & Culture/Try on #ArtFilter

Jak informuje Google, w tym doświadczeniu w zasadzie wszystkie filtry zostały zaprojektowane z wielką starannością i w taki sposób, żeby każdy użytkownik mógł odkryć, w wysokiej jakości i pod każdym kątem, najdrobniejsze szczegóły różnych artefaktów. Przed wypróbowaniem wybranego filtru można dowiedzieć się więcej o historii danego przedmiotu.

Sprawdź także:

- Na przykład, gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak wyglądałby w biżuterii słynnej „Dziewczyny z perłą”, lub zechciał założyć japoński hełm, to dzięki tej funkcji może to uczynić. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości możemy ujrzeć siebie jako autoportret Van Gogha czy Fridy Kahlo - zachęcam, wystarczy pobrać aplikację, a potem bawić się do woli - mówi gość audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Ada Janiszewska 

Gość: Ela Różalska (Google Polska)

Data emisji: 22.10.2020

Godzina emisji: 11.39

aw

Czytaj także

Co robi czerwona krowa w Wiedniu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 13:50
"Srebrne chmury" i "Tapeta z krową" Warhola w wiedeńskim MUMOK oraz instalacja "Cinematic Illumination" w nowojorskiej MoMA. Jak co tydzień Ada Janiszewska zaprasza na światowe wystawy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość w czasach PRL. Jakie historie kryją Tary Śląskie?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 14:59
"Przeminęło" to ponadczasowa historia miłosna oparta na kultowym "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. Tło akcji stanowi okres transformacji w Polsce.
rozwiń zwiń