Nicole Kidman, Hugh Grant i kryminalna intryga oraz Marcin Dorociński i szachy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 15:48
"Od nowa" i "Gambit Królowej". - Jestem zachwycona tym, że ten serial absolutnie mnie przykuł. W produkcji możemy zobaczyć również Marcina Dorocińskiego, który przepięknie mówi po angielsku - z Kają Klimek zapraszamy na cotygodniowy przegląd seriali. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Tero Vesalainen
kobieta telewizor telewizja dom free shutter 1200.jpg
"Warrior Nun", "Turn Up, Charlie" - polecamy seriale

"Od nowa" w gwiazdorskiej obsadzie z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych to psychologiczny thriller z morderstwem w tle. Na razie można zobaczyć tylko jeden odcinek serii.

Posłuchaj

11:28 _PR4_AAC_seriale_all_ 2020_10_29.mp3 Z Kają Klimek jak co tydzień oceniamy seriale (Stacja Kultura/Czwórka)

Główna bohaterka grana przez Nicole Kidman jest psychoterapeutką, prowadzącą z powodzeniem praktykę terapeutyczną. Jest kobietą sukcesu i obraca się w kręgu podobnie jak ona silnych kobiet. Możemy poznać jej męża granego przez Hugh Granta i obserwować ich małżeńską historię. W tym z pozoru ułożonym świecie jednak dochodzi do morderstwa i okazuje się, że krąg towarzyski w jakiś sposób jest związany z postacią ofiary.

Źr.YouTube/ "Od nowa" - trailer HBO GO

Czytaj także:

Wokół szachów kręci się fabuła kolejnej serialowej propozycji.

Rozgrywany w latach 50. serial "Gambit Królowej" przedstawia historię osieroconej dziewczyny o imieniu Beth. Bohaterka trafia do sierocińca, gdzie spotyka woźnego, który jest miłośnikiem szachów. Zaprzyjaźniają się i dziewczyna zaczyna się pod jego okiem uczyć grać. Okazuje się, że ma talent i jest absolutnie genialną szachistką, jej aspiracje rosną i chce zdobyć tytuł arcymistrzyni.

Źr. YouTube/ Gambit królowej | Oficjalny zwiastun | Netflix

- Isla Johnston, która gra młodą Beth jest absolutnie fantastyczna. Ja już dawno nie widziałam tak ciekawej młodej aktorki, która ma w sobie przekorę i dużo sarkazmu - mówi Kaja Klimek. - Jednak najważniejsza postać w tym serialu to Anya Taylor-Joy, która gra dorosłą bohaterkę. Jest to superinteresująca dziewczyna o bardzo dużym talencie aktorskim i jak ona gra w tym serialu, to jest po prostu majstersztyk - jest powalająca. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek 

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 29.10.2020

Godzina emisji: 10:15

aw

Czytaj także

Na małym i dużym ekranie. Co słychać w świecie filmu?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 14:20
Po "Atomic Blond" i "Mad Max" Charlize Theron znów wojuje na ekranie. Tym razem w filmie "The Old Guard", który właśnie pojawił się na platformie Netflix. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"E.T." Stevena Spielberga - film na każde czasy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:26
- Ten film jest kapitalnie pomyślany i zrobiony, bo pozwala nam poczuć, że świat rzeczywisty i ten magiczny świat kosmity są tak naprawdę jednym uniwersum - mówi o hollywoodzkiej superprodukcji Błażej Hrapkowicz. 
rozwiń zwiń