Polecamy książki. Veronica Roth i jej "Wybrańcy"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:00
"Wybrańcy" to powieść amerykańskiej pisarki Veroniki Roth o piątce zwykłych nastolatków, którzy stają do walki z Mrocznym - potężnym bytem niosącym zniszczenie całej Ameryce.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Freephotos/Pixabay

pap Steven King 1200.jpg
Stephen King. Jak w karierze pomogły mu kobiety

Veronica Roth specjalizuje się w nurcie "young adult", a wcześniej rynki podbiła serią "Niezgodna", która została zekranizowana. - Jest szansa, że najnowsza powieść także stanie się bestsellerem - mówiła Kinga Michalska. - Autorka konsekwentnie podąża drogą, którą wybrała, a w tym przypadku dodatkowo wzoruje się na znanych z literatury science fiction schematach - mówił gość Czwórki. 

Posłuchaj
08:21 2021_02_23-11-39-10.mp3 Kinga Michalska poleca nową powieść amerykańskiej pisarki Veroniki Roth (Stacja Kultura/Czwórka) 

Veronica Roth ma polskie korzenie. - Rodzina jej mamy pochodziła z Warszawy, jednak sama pisarka wychowała się w USA, i to tam ukończyła studia w zakresie pisania kreatywnego. Na ostatnim roku napisała książkę, która okazała się hitem. Była to pierwsza część trylogii "Niezgodna", z czasem Veronica Roth zaczęła zdobywać liczne nagrody za swoją literaturę - opowiadała Kinga Michalska.

Książki 1200.jpg
Kinga Michalska - książkowe podsumowanie 2020 roku

Czytaj także:

Jej kolejna powieść "Wybrańcy" to młodzieżowa książka o "ratowaniu świata, mrocznych siłach i ciemnej stronie przeznaczenia". Główni bohaterowie to piątka nastolatków, którzy stają do walki z Mrocznym - potężnym bytem niosącym zniszczenie całej Ameryce. - Większość powieści kończy się zwycięstwem tych "dobrych", natomiast tu wszystko zostało odwrócone. Obchodzimy 10-lecie tego zwycięstwa, a główni bohaterowie są właściwie już celebrytami. Okazuje się jednak, że trudno im pogodzić się z ciężarem sławy i "normalnym" życiem. Czują się "zakładnikami" swojej popularności - tłumaczyła Kinga Michalska. - Poza tym Mroczny może wrócić, więc bohaterowie muszą połączyć siły i znów zacząć walczyć. 

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

W tej książce znajdziemy także elementy takich gatunków jak urban thriller czy political fiction. Jak tłumaczyła gość Czwórki, dodatkowo postacie głównych bohaterów są ta bardzo ciekawie zarysowane. - Każdy z nich ma swoją osobowość - tłumaczyła Kinga Michalska. - Główną bohaterką jest jednak Slown, która postanawia odkryć, co sprawiło, że to właśnie oni zostali wybrani do walki z Mrocznym. Są więc także spiski, i wpływ działań rządu USA na życie zwykłych ludzi - podkreślała. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 23.02.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki: Etgar Keret - "Usterka na skraju galaktyki"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:47
"Usterka na skraju galaktyki" to najnowszy zbiór opowiadań znanego izraelskiego pisarza Etgara Kereta, zwanego mistrzem krótkiej formy. 
rozwiń zwiń