Roma Gąsiorowska na drodze do "Slow Fast Life"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:48
Roma Gąsiorowska zapowiada, że będzie mieć swój autorski kanał, na którym chce promować filozofię "Slow Fast Life". - Chodzi o to, by umieć się ze sobą zaprzyjaźnić i wypracować odpowiedni balans w życiu - przekonywała w Czwórce. 
Roma Gąsiorowska
Roma GąsiorowskaFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Roma Gąsiorowska 1200.JPG
Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

"Slow Fast Life" to filozofia, która opiera się na "balansie między wielkomiejskim pędem, a satysfakcją płynącą z korzystania z życia" przy jednoczesnym zachowaniu pełnej harmonii wewnętrznej. - To zbiór obserwacji, moich doświadczeń, zebranych przez wiele lat - tłumaczyła w Czwórce.

Posłuchaj
19:26 czwórka gąsiorowska kultura 08042021.mp3 Roma Gąsiorowska o swojej filozofii życia "Slow Fast Life" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jak podkreślała gość Czwórki, stara się na co dzień konfrontować z tym, co przynosi jej życie i nie unikać wyzwań. - To daje satysfakcję, wiarę we własne możliwości i co za tym idzie - z czasem - ogromną siłę - tłumaczyła. - Chodzi o to, by umieć połączyć wielkomiejskie życie w ciągłym pędzie z wewnętrznym spokojem, który należy umieć wypracować. Uważnie każdego dnia balansuję na granicy tych dwóch "światów", i jeśli robię to z powodzeniem, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych - podkreślała. 

Sprawdź także:


roma gąsiorowska 1200 pap.jpg
Płyń. Roma Gąsiorowska o "pięknym" eksperymencie

- Stojąc przed kamerą, czy grając w teatrze muszę się absolutnie skoncentrować, "wyciąć się" ze świata zewnętrznego. I dopiero po jakimś czasie zorientowałam się, że potrafię to zrobić, bo ta sztuka nie jest łatwa - przekonywała Roma Gąsiorowska. - Do tego, by nauczyć się to robić potrzebne są oczywiście odpowiednie narzędzia, które sama gromadziłam przez lata - opowiadała. Jak podkreślała, nie ma jednaj dobrej metody, która mogłaby "uleczyć" każdego. - To wsparcie, które dajemy sami sobie, więc musi ono być dostosowane do naszej osobowości, trybu życia i doświadczeń. Ludzie zniechęcają się, gdy próbują pracować nad sobą w sposób, który zupełnie nie sprawia im przyjemności. 

Roma Gąsiorowska to aktorka, ale też reżyser i producent filmowy. Projektuje także odzież, jest managerem kultury, a ostatnio została coachem i propaguje świadomy styl życia. Właśnie wystartował jej kanał w sieci. - Ważne jest to, by wsłuchać się w siebie i docenić to, co się ma. Liczy się przede wszystkim wewnętrzny uśmiech, to pierwszy krok do tego, by się ze sobą zaprzyjaźnić - mówiła w rozmowie z Czwórką. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Roma Gąsiorowska (aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, reżyser, producent, projektantka mody, manager kultury, coach)

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 11.05

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęśliwy jak Duńczyk. Jaki jest skandynawski patent na szczęście?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 10:20
Dania to kraj, który uchodzi za jeden z najszczęśliwszych na świecie, mimo, że średnia temperatura w lecie nie przekracza tam 17 stopni. - Duńczycy umieją cieszyć się z bycia razem, biesiadowania, wspólnego spędzania czasu - opowiadał Kristof Zorde, Duńczyk, mieszkający w Polsce.
rozwiń zwiń