"Co to za czas". Bibobit rapuje Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 15:17
Swoją interpretacją twórczości poetki i autorki tekstów zespół zachwycił publiczność 22. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Teraz Bibobit wydał płytę, z autentycznym głosem poetki i jej piosenkami nagranymi w nowatorskim stylu.
Daniel Wolny Moszczyński z zespołu Bibobit
Daniel 'Wolny'" Moszczyński z zespołu BibobitFoto: Czwórka

Posłuchaj
09:19 CZWÓRKA Stacja Kultura - bibobit 17.11.2021.mp3 Daniel Moszczyński o nowym wydawnictwie zespołu Bibobit (Stacja Kultura/Czwórka)

Jako Bibobit nigdy nie mielibyśmy takiej odwagi, żeby zacząć kombinować z twórczością pani Agnieszki. Zachęcili nas do tego ludzie, między innymi Agata Passent Daniel Moszczyński

100 proc. Bibobitu w piosenkach Osieckiej

Wydawnictwo zatytułowane „Co to za czas” ukazało się w dniu 85. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej i znajdziemy na nim kompozycje na czas "w którym, niepewność należy podlewać nadzieją". - To wysokoenergetyczny i poruszający projekt, który stanowi w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne, jak i opowieść biograficzno-psychologiczną - opowiada Daniel Moszczyński. - Włożyliśmy w niego 100 proc. Bibobitu i całe nasze serce. Choć długo towarzyszyła nam obawa, czy ten pomysł nam przypadkiem nie zaszkodzi.

BIBOBIT / OSIECKA - Gaj / Bibobit

Płyta jak słuchowisko. Opowiada Agnieszka Osiecka


Zobacz
Agnieszka Osiecka pap 1200.jpg
Agnieszka Osiecka. Całe życie zapisane w piosenkach

Bibobit wraz z Jackiem Piskorzem radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. W podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. - Osiecka jest tutaj przewodnikiem i własnym głosem opowiada swoje historie - wyjaśnia wokalista. - Muszę się przyznać, że to był mój pomysł, żeby nadać wydawnictwu charakter słuchowiska i bardzo się cieszę, że udało się to zrobić, bo mam wrażenie, że dzięki temu Osiecka unosi się między ludźmi i jest bardzo blisko nas.

Posłuchaj także:

Doświadczenie pracy nad tą płytą wielokrotnie pokazało nam, że każde pokolenie ma swoją kontuzję, ale "to da się przetrwać" Daniel Moszczyński

Pokolenia z kontuzjami

Agnieszka Osiecka napisała ponad 2 tysiące tekstów. W pierwszej kolejności Daniel Moszczyński wybierał te, które były spójne z nim jako artystą. - W drugim etapie selekcji zatrzymywałem się przy utworach, których brzmienie nadal jest świeże - przyznaje rozmówca Damiana Sikorskiego. - Szukałem takich fraz i takich melodii, które będą brzmiały przekonująca dla naszych fanów.  


Bibobit Bibobit

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 17.11.2021

Godzina emisji: 11.35

kul


Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń