X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziewczyna, która kocha siebie słuchać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 15:24
Rzeźbiła, pisała, kręciła filmy. W końcu pozazdrościła siostrze, mamie i tacie i postanowiła rozpocząć karierę muzyczną. O muzyce rodem ze snu mówiła w Czwórce Kasia Urbaniak.
Audio

Mam bardzo dziwne, głębokie sny. Po przebudzeniu często zaraz muszę coś napisać, czuję się zainspirowana, choć nieraz przerażona – mówi Kasia Urbaniak, wokalistka i rzeźbiarka, córka Michała Urbaniaka, jednego z najsłynniejszych polskich jazzmanów.

Kasia Urbaniak z wykształcenia jest metaloplastykiem. Tworzy rzeźby, pisze, kręci filmy i – rzecz jasna – śpiewa. Jak przyznaje, sztuki plastyczne były dla niej rodzajem ucieczki od muzyki, którą przepełniony był dom. Kasia – córka wybitnego saksofonisty i skrzypka oraz wspaniałej wokalistki jazzowej Urszuli Dudziak, siostra utalentowanej i znanej już doskonale Miki Urbaniak – buntowała się przeciwko „rodzinnej” profesji. Muzyka jednak zwyciężyła.

Jaki styl muzyczny najbardziej pociąga Kasię Urbaniak? – Bardzo lubię muzykę elektroniczną. Ostatnio w snach słyszę dźwięki, jakich jeszcze nigdy nigdzie nie słyszałam – zdradza gość Czwórki. Jak dodaje, intensywnie uczy się programów do tworzenia muzyki, aby wreszcie móc podzielić się z kimś muzyką ze snów.

Kasia Urbaniak ma nadzieję, że jej debiutancka płyta ukaże się w 2011 roku. Choć za oceanem ma na co dzień styczność ze znakomitymi instrumentalistami, chce ją nagrać z polskimi muzykami i z myślą o polskim rynku muzycznym. Tymczasem w rodzinnym domu już jako dziecko stykała się z legendami świata muzyki (i nie tylko). – W naszym domu zjawiała się dziwna mieszanka towarzyska. Jakiś polski pisarz, jakiś stuletni czarny jazzmann. Kiedy chodziłam na czworakach, Jaco Pastorius (nieżyjący już dziś wirtuoz gitary basowej – red.) spał na naszej podłodze – wspomina gość Czwórki.

Chcesz wiedzieć, jakim okrzykiem rozpoczyna dzień Urszula Dudziak, mama Kasi Urbaniak? Posłuchaj całej rozmowy z gościem „Stacji Kultura”. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Urbaniak: Polacy boją się jazzu

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 14:00
Wybitny skrzypek, gość "Stacji Kultura", woli reklamować swoje warsztaty jazzowe jako warsztaty "muzyki rytmicznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tede: Zamykamy japę haterom

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2010 14:27
Z kogo i czego kpiny usłyszymy na płycie „Notes 3D”, Tede wyjaśniał w audycji Hirka Wrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Przystanku najważniejszy jest artysta

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 15:05
Po wizycie z kamerą na amerykańskim Woodstock w 1994 roku postanowiłem zorganizować w kraju festiwal bez zadym i agresji – wspomina początki Przystanku Woodstock Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń