Dotknąć sztuki tajemnej - wybierz się na magiczny festiwal

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 16:00
Już niedługo w Warszawie, powstanie ogromne, magiczne miasto. - MagicShock to wielowymiarowe show, które rozbudza wyobraźnię - mówi Michał Gostał, organizator wydarzenia. - Dla odwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Świat magii w Warszawie

Przed nami światowa premiera wydarzenia Festiwalu Magii MagicShock. - To nasz autorski pomysł. Skupiliśmy się na tym, że warto oderwać się od rzeczywistości, a jednocześnie nie chcieliśmy tworzyć wydarzenia teatralno-scenicznego - opowiada rozmówca Kasi Dydo. - W naszych głowach stworzyliśmy magiczne miasto, czyli połączenie wystawy iluzji, ale także całego mnóstwa efektów, które będą mogły odwiedzających spotykać, a wszystko zamknęliśmy w opakowaniu... miasta.

Gość Czwórki zdradza, że zamysłem twórców wydarzenia było połączenie wyobrażeń o magicznym świecie z rzeczywistością. - Wpletliśmy w to wspaniałych iluzjonistów, którzy potrafią nam trochę tej magii pokazać - zdradza gość Czwórki. - Obecni też inni artyści, którzy będą czarować odwiedzających. Myślę, że będzie ciekawie.


Fantastyczna przygoda

Organizatorzy zapowiadają, że MagicShock będzie doskonałą okazją do dosłownego zanurzenia się w fantastycznej i magicznej opowieści. Dzięki innowacyjnej strukturze Festiwalu po raz pierwszy można będzie się poczuć nie jak bierny widz, ale aktywny uczestnik magicznego wydarzenia. Magię można będzie poczuć dzięki spektakularnej wystawie w wyjątkowej scenografii, która w aktywny sposób będzie współtworzona przez iluzjonistów i artystów.

Dopełnieniem całego wydarzenia będą widowiskowe występy na festiwalowej scenie, warsztaty i strefa magicznych targów. Festiwal Magii MagicShock odbędzie się w Warszawie w dniach 4 i 5 marca w Hali EXPO XXI.

 

Źr. MagicShock-Festiwal Magii 


Posłuchaj
15:11 _PR4_magic_show_AAC 2023_02_15-10-08-27.mp3 Michał Gostał o Magicznym Festiwalu MagicShock (Stacja Kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Gostał (organizator Festiwalu Magii MagicShock)

Data emisji: 15.02.2023

Godz. emisji: 10.15

aw/mat.pras.

Czytaj także

Zabawki w muzeum, czyli o tym, jak Manitius z Wedlem współpracował

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 15:43
Ponad 90 lat temu, w kamienicy na warszawskiej Pradze młody chłopak, po SGH, otworzył firmę. Edward Manitius połączył wykształcenie z pasją do pracy w drewnie i zaczął projektować wyjątkowe zabawki. Dziś możemy oglądać je w Muzeum Warszawskiej Pragi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wyglądała praca nad okładkami kultowych płyt lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 16:00
Antoni Zdebiak fotografował najważniejsze postaci polskiej sceny muzycznej lat 80. Na wystawie w Fundacji Archeologia Fotografii w Warszawie można zobaczyć niepublikowane materiały z tych sesji i prześledzić artystyczne inspiracje fotografa. 
rozwiń zwiń