Pokonać Chiny jednośladem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 06:05
Ich książka miała mieć tytuł "Ptak Złotego Wiatru, czyli 7000 km samotności na chińskim rowerze"... Wydawnictwo zdecydowało jednak inaczej. Podróżnicy i autorzy wspomnianej książki - Ania i Robb Maciąg - gościli w "Stacji Kultura".
Audio

Autorzy książki "Rowerem przez przez Chiny, Wietnam i Kambodżę" opowiadali Kubie Kukli w audycji "Stacja Kultura" o swoich pełnych emocji rowerowych wyprawach w najróżniejsze zakątki świata. 

Niewtajemniczonym wydaje się, że trzeba mieć super kondycję, żeby podróżować rowerem na takich dużych odległościach, tymczasem nogi rzadko bola, boli coś innego…

- Siodełko to bardzo osobista rzecz – na początku jest twarde jak deska, po dwóch tygodniach smarujesz je namiętnie od spodu oliwą i dopasowuje się do ciała - zdradzali na antenie Czwórki autorzy książki "Rowerem przez Chiny".

Ania i Robb Maciąg nie kupili swoich rowerów w sklepie - sami je złożyli z różnych części, sami dopieścili, dlatego nie potrafią i nie chcą do wybranego celu podróży polecieć samolotem, na miejscu kupić rower, tam nim podróżować, potem zostawić go i powrócić do domu. Podczas pierwszej podróży do Indii trzymali swoje rowery w hotelowym pokoju, tak bardzo nie chcieli się z nimi rozstawać. - Zdarza się, że w niektórych krajach cena transportu naszych rowerów jest wyższa niż ich wartość - zaznaczają.

W "Stacji Kultura" opowiadali nie tylko o roli roweru w ich życiu, także o ludziach, których w trakcie swoich podróży spotykali i o przygodach, które przeżyli.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, w jakich okolicznościach Ania straciła pól jedynki oraz ile kosztuje dentysta w Uzbekistanie, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku znajdującą się po prawej stronie.

mg

Czytaj także

Beata Sadowska o swoim duchu włóczęgi

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 14:00
Podróżowanie daje poczucie pokory. Bardzo często zderzasz się z zupełnie innym światem i widzisz, że ludziom niewiele potrzeba, żeby być szczęśliwym – wyjaśnia Beata Sadowska w audycji "Ex Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie napoje świata

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 14:01
Zjechały pół świata, szczególnie upodobały sobie Amerykę Południową. Joanna Chudy i Olga Kręglicka z restauracji Bezgraniczna odwiedziły studio Czwórki, by opowiedzieć o tym, co i jak się pije w innych częściach świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

52 trasy na majówkę

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 17:08
Wystarczy tylko chcieć, mieć wolny weekend i fajną pogodę - to recepta na udany wypoczynek, której się trzyma gość audycji "Pod Lupą" - Bartek Jędrzejczak, współautor przewodnika" Polska na weekend".
rozwiń zwiń