Życie celebrytów wreszcie opisane na kartach powieści

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 10:00
Powieść "Gaga Warszawski Wilkołak" będąca czymś z pogranicza rozrywki i obserwacji obyczajowej opowiada o świecie współczesnych celebrytów. Bohaterkami tej książki są również żyjące obecnie gwiazdy - m.in. Doda i Edyta Górniak.
Audio

Na polskim rynku wydawniczym ukazała się właśnie pierwsza powieść celebrycka zatytułowana "Gaga Warszawski Wilkołak"! Autorem książki przedstawiającej świat celebrytów żyjących w blasku reflektorów i pogoń za sławą jest Maciej Balcerzak.

Główna bohaterka rozrywkowej powieści, której akcja dzieje się we współczesnej Warszawie nazywa się Gaga. – To największa gwiazda polskiego show biznesu. Wygrała już wszystkie możliwe konkursy i zdobyła wszystkie możliwe nagrody – zaznacza Kasia Kornet. Mało kto wie, że jest to dziewczyna z prowincji, której sukces jest rezultatem tego, iż w umiejętny sposób umiała zainteresować sobą media

– Świat poznał Gagę dzięki jej udziale w licznych reality show, a że miała też charakterystyczny głos i atrakcyjny wygląd to udało jej się zaistnieć w świecie celebrytów na dłużej niż przysłowiowe pięć minut – tłumaczy Maciej Balcerzak.

Sielanka Gagi nie trwa jednak zbyt długo. Szczegóły w dźwięku audycji "Stacja Kultura".

W postaci celebrytki nie rozpoznamy konkretnej gwiazdy, ale za to w książce wielu współczesnych artystów wymienionych jest z imienia i nazwiska. Wśród nich znajdują się m.in. Doda i Edyta Górniak.

Czy świat ukazany w książce jest karykaturalny lub bardzo negatywny? Jak tłumaczy autor, pracując nad powieścią nie miał na celu krytykować życia celebrytów, aczkolwiek chciał opisać je z dużym przymrużeniem oka. "Gaga Warszawski Wilkołak" jest zatem książką dla ludzi z poczuciem humoru i dużą wyobraźnią.
 
Zapraszamy również do wysłuchania audycji "Na cztery ręce", której gościem był autor książki Maciej Balcerzak.

ap

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci rozmawiają z wielkimi Polakami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 14:00
– Dzieci zapytały na przykład Mirosława Hermaszewskiego czy widział w kosmosie ufoludka – zdradza Beata Tadla, autorka książki będącej zapisem rozmów dziewięciolatków z ważnymi osobistościami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarka, która nie odpuszcza tak łatwo

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 16:58
– Zdecydowałam się napisać tę książkę ponieważ nie mogłam pozwolić na to, by niewykorzystany materiał trafiły do szuflady – tłumaczy Anita Werner, autorka publikacji "Dama Pik".
rozwiń zwiń