Polskie Radio
Section05
Julia Tymoszenko

"Kraje NATO zostaną zmuszone do globalnej wojny". Tymoszenko ostrzega przed szerszym konfliktem

- Europa jest zagrożona, świat jest w niebezpieczeństwie - alarmowała była premier Ukrainy Julia Tymoszenko w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica". W jej przekonaniu wojna rozszerzy się, a najbardziej zagrożone są państwa Europy Środkowej i Wschodniej, w tym republiki bałtyckie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina Julia Tymoszenko Europa Włochy NATO Władimir Putin

"Bierzcie przykład z Polski". Julia Tymoszenko ma jasne przesłanie do niemieckich polityków

- Niemcy muszą wreszcie opowiedzieć się za którąś ze stron. Teraz jest moment prawdy. Interesy, biznesy i pieniądze nie mogą być stawiane ponad wartościami wolnego świata. Jedno mogę powiedzieć Niemcom: bierzcie przykład z Polski - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską była premier Ukrainy Julia Tymoszenko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Niemcy wojna 2022 Julia Tymoszenko Rosja relacje polsko-ukraińskie uchodźcy Władimir Putin Europa

Ekspert: największe wyzwania nadal przed Zełeńskim

- Władza znajduje się w rękach Wołodymira Zełeńskiego. Są nawet pomysły, aby przyśpieszyć wybory samorządowe i podbić kolejny bastion władzy. Konstytucyjnie jest to do przeprowadzenia - tłumaczył na antenie PR24 dr Ł. Jasina. Jednocześnie zwróciłł uwagę na to, że największe wyzwania prezydent Ukrainy ma dopiero przed sobą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ukraina Wybory na Ukrainie Petro Poroszenko Julia Tymoszenko

Wołodymir Zełenski nowym prezydentem Ukrainy? Komentarze

Wołodymyr Zełenski został zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie. Wysłannik Polskiego Radia Piotr Pogorzelski ocenił, że "ludzie wierzą, że on zmieni coś w ich kraju", Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk) wskazał, że ważną kwestią będzie polityczna przyszłość Julii Tymoszenko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Petro Poroszenko Ukraina Bogumił Husejnow Piotr Pogorzelski Julia Tymoszenko Paweł Kowal