Dziennikarka, która nie odpuszcza tak łatwo

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 16:58
– Zdecydowałam się napisać tę książkę ponieważ nie mogłam pozwolić na to, by niewykorzystany materiał trafiły do szuflady – tłumaczy Anita Werner, autorka publikacji "Dama Pik".
Audio



– Najciekawsze w tej książce jest to, że można w niej znaleźć wiele wątków, które nie miały szansy ukazać się w telewizji – podkreśla Anita Werner. Na rynku ukazała się właśnie jej publikacja zatytułowana "Dama Pik", dla której inspiracją był autorski program telewizyjny dziennikarki o tym samym tytule.
 
Jak wspomina gość Czwórki, pomysł na to, aby na podstawie wywiadów przeprowadzonych z silnymi, niezależnymi i pewnymi siebie kobietami, takimi jak premier Ukrainy Julia Tymoszenko, prezydent Łotwy Vaira Vīķe-Freiberga czy wnuczka Duce Alessandra Mussolini, narodził się tuż po zakończeniu emisji programu.

– Od razu zaczęłam coś pisać, ponieważ szkoda mi było zmarnować wszystko to, co nie zmieściło się w 25 minutowym programie. A my po spędzeniu kilku dni z każdą bohaterka mieliśmy naprawdę mnóstwo materiałów – przyznaje.

Co to było dokładnie? Anita Werner tłumaczy, że były to zarówno bogate materiały zdjęciowe, rozmowy poza kamerami jak i własne spostrzeżenia czy kulisy powstawania takiego programu. – Pomyślałam, że warto jest to przekazać ludziom i tak powstała książka – przyznaje.

Jeśli chcesz wiedzieć, z jakimi przedstawicielkami świata polityki czy kultury nie udało się spotkać Anicie Werner lub które wywiady najbardziej ją zestresowały wysłuchaj całości rozmowy. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie artykułu.

ap

Czytaj także

Grochola, matka nieobliczalna - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 13:25
Dwie skrajnie różne kobiety – jedna potrafi wyprać mysz w zmywarce, a druga często przyprawia tę pierwszą o zawrót głowy. Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska, matka i córka, o swojej pierwszej wspólnej książce w "Stacji Kultura" w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Złote ryby" - magiczno-przygodowa powieść pełna tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 12:30
– Moim perfidnym celem było pobudzenie wyobraźni czytelnika, zachęcenie go do podróży w daleką przeszłość, by szukał odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnych ludzi – mówi pisarz Dmitrij Strelenikoff w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci rozmawiają z wielkimi Polakami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 14:00
– Dzieci zapytały na przykład Mirosława Hermaszewskiego czy widział w kosmosie ufoludka – zdradza Beata Tadla, autorka książki będącej zapisem rozmów dziewięciolatków z ważnymi osobistościami.
rozwiń zwiń