Mariusz Drężek: nie będę amancikiem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 16:10
Do wcielania się postacie czarnych charakterów aktora zainspirowała sztuka na podstawie płyty Nicka Cave’a. - Każda piosenka była opowieścią o zabójcy – wspomina Drężek.
Audio

Gościem Kontrkultury jest Mariusz Drężek. Z Magdaleną Kasperowicz rozmawia o aktorstwie i rolach czarnych charakterów w filmie i teatrze.

- Wyglądam, jak wyglądam. Wszyscy wróżyli mi role amancików. Trzeba przyznać, że w teatrze, czy w filmie, to po prostu nudne role. Dlatego jeszcze w szkole teatralnej postanowiłem poszukać w sobie czegoś innego – mówi w Czwórce.

Decyzja była prosta – Drężek wybrał wcielanie się w role drani, morderców, czarnych charakterów. – Zrobiliśmy kiedyś z Kingą Preis spektakl "Ballady morderców", na podstawie płyty Nicka Cave’a. W każdej piosence była psychologiczna analiza bohatera – dlaczego zabił. Tak już mi zostało – mówi.

Aktor przyznaje, że nie wystarcza mu proste pokazanie zimnych drani. – Staram się ich trochę usprawiedliwiać – zaznacza. Ostatnio w spektaklu "Zaklęte rewiry" wcielił się w rolę Fornalskiego.

Jakie są różnice między graniem w sztuce teatralnej, a przed kamerą? Co jest najważniejsze w pracy aktora? Odpowiedź w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Marcin Bosak – aktor, który potrafi znaleźć czas dla syna (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2011 16:39
Choć jednocześnie gra w serialach, teatrze i filmach, to zdecydował się odłożyć to wszystko na bok i wziąć urlop wychowawczy. – Teraz w życiu Władka dużo się dzieje i nie chcę tego przegapić – tłumaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy sławne nazwisko pomaga w karierze?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 06:00
W mediach pełno jest dzieci sławnych rodziców. Tańczą, śpiewają, grają w serialach, a potem występują w telewizyjnych show i po jakimś czasie, jeśli nie pozwolą o sobie zapomnieć, stają się celebrytami "pełną gębą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Peszek jako Bruce Lee

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 17:21
W krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa trwają ostatnie przygotowania do spektaklu "Wejście smoka. Trailer", którego głównym bohaterem jest legenda kina akcji – Bruce Lee. W tej roli zobaczymy Jana Peszka. Jak aktor przygotowywał się do roli? Oczywiście w klasztorze Shaolin.
rozwiń zwiń