Lesław Żurek: Nie zagrałem w "Rejsie"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 08:00
"Nie ten człowiek" to film, o którym mówi się, że ma w sobie coś z kultowego "Rejsu". Z opinią tą polemizował goszczący w Czwórce Lesław Żurek, który w obrazie wcielił się w rolę sklepikarza.
Audio

- Nie zgodziłbym się z takim porównaniem. Oprócz tego, że nasz film jest czarno-biały i ma w sobie sporo absurdalnego humoru, nie przypomina "Rejsu" – mówił w Czwórce Lesław Żurek.

Aktor znany z ról w takich filmach, jak "Mała Moskwa" czy "Los numeros”, "Nie ten człowiek" (premiera 24 listopada), wcielił się w drugoplanową postać sklepikarza.

- Zagrałem Bogusława, sklepikarza, do którego przychodzi główny bohater i zabiera mu pracę; sklepikarz się denerwuje, okrada ten sklepik i wychodzi – mówił gość "Stacji Kultura". Żurek nowe dzieło wyreżyserowane przez Pawła Wendorffa i nagradzane na zagranicznych festiwalach m.in. w Los Angeles i Vancouver postrzega jako film bardzo "kolorowy", choć czarno-biały.

- Akcja rozgrywa się w Łodzi, która jest tu pokazana w sposób bardzo szeroki; przenosimy się od, słynnej już, łódzkiej karetki pogotowia do willi fabrykanckiej, gdzie Piotr Adamczyk z Wojciechem Pszoniakiem rozgrywają scenę niczym z "Ziemi obiecanej". Główny bohater przeżywa mnóstwo przygód na swojej drodze - mówi Żurek.

Więcej na temat filmu w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Polski czarno-biały film nagrodzony w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 20:20
"Nie ten człowiek" to porównywana do "Rejsu" i "Sprzedawców" odważna i bezkompromisowa kpina z naszych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygrał "Nie ten człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 15:40
Polski film otrzymał pierwszą nagrodę dla najlepszego fabularnego filmu zagranicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak najlepszym reżyserem w USA

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 15:00
Reżyser polskiej komedii pt. "Nie ten człowiek" zdobył nagrodę za swój niezależny film w USA. Paweł Wendorff otrzymał nagrodę dla Najlepszego Reżysera Filmu Fabularnego.
rozwiń zwiń