Wygrał "Nie ten człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 15:40
Polski film otrzymał pierwszą nagrodę dla najlepszego fabularnego filmu zagranicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA.
Audio

"Nie ten człowiek" to film pełen poczucia humoru, groteskowy – zaznacza reporterka Czwórki Kasia Kornet. Jak mówi reżyser, Paweł Wendorf, odbiór tego filmu może być niezależny od tego, czy oglądają go widzowie w Polsce, czy za oceanem. – Opisuję zjawiska typowe dla nas, Polaków, ale przekaz jest uniwersalny – wyjaśnia Wendorff. Podczas festiwalu film konkurował z 300 innymi produkcjami z 23 państw.

Czarno biały film jest opowieścią o problemie wchodzenia w dorosłość. Pewnego dnia za namową rodziców prawie 30-letni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu.

Jury festiwalu podkreślało znakomitą grę aktorską, niezwykłość poczucia humoru oraz odwagę formalną obrazu. Film składa się z kilku epizodów, które łączy postać głównego bohatera, granego przez Bartosza Turzyńskiego. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd - Wojciecha Pszoniaka, Piotra Adamczyka, Jana Frycza, Kingę Preis, Lesława Żurka, Krzysztofa Globisza i Jacka Braciaka.

"Nie ten człowiek" rusza w kolejną trasę na podbój USA. 20 sierpnia dowiemy się, czy zdobył serca widzów na festiwalu The World Music and Independent Film Festival w Waszyngtonie. Widzowie w Polsce film zobaczyć będą mogli 24 listopada. Wtedy produkcja wchodzi do polskich kin.

pg

Czytaj także

Kultowe filmy – konkurs zakończony

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 19:00
W naszej internetowej zabawie mieliśmy dla Was do wygrania kolekcję 13 płyt DVD z najbardziej kultowymi polskimi komediami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płomień wolności Stana Borysa

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 18:27
- Największe gwiazdy powstają wtedy, gdy muzyka ma jakieś znaczenie, wartość większą niż same nuty – mówi w Czwórce Robert Leszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr to Gargamel!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 13:52
Małe niebieskie stworzenia opanują od dziś polskie kina. Bez wątpienia "Smerfy" chętnie zobaczą i starsi, i młodsi widzowie. Ciekawostką nowego filmu będą głosy, którymi sympatyczni bohaterowie przemówią po latach.
rozwiń zwiń