Wygrał "Nie ten człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 15:40
Polski film otrzymał pierwszą nagrodę dla najlepszego fabularnego filmu zagranicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA.
Audio

"Nie ten człowiek" to film pełen poczucia humoru, groteskowy – zaznacza reporterka Czwórki Kasia Kornet. Jak mówi reżyser, Paweł Wendorf, odbiór tego filmu może być niezależny od tego, czy oglądają go widzowie w Polsce, czy za oceanem. – Opisuję zjawiska typowe dla nas, Polaków, ale przekaz jest uniwersalny – wyjaśnia Wendorff. Podczas festiwalu film konkurował z 300 innymi produkcjami z 23 państw.

Czarno biały film jest opowieścią o problemie wchodzenia w dorosłość. Pewnego dnia za namową rodziców prawie 30-letni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu.

Jury festiwalu podkreślało znakomitą grę aktorską, niezwykłość poczucia humoru oraz odwagę formalną obrazu. Film składa się z kilku epizodów, które łączy postać głównego bohatera, granego przez Bartosza Turzyńskiego. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd - Wojciecha Pszoniaka, Piotra Adamczyka, Jana Frycza, Kingę Preis, Lesława Żurka, Krzysztofa Globisza i Jacka Braciaka.

"Nie ten człowiek" rusza w kolejną trasę na podbój USA. 20 sierpnia dowiemy się, czy zdobył serca widzów na festiwalu The World Music and Independent Film Festival w Waszyngtonie. Widzowie w Polsce film zobaczyć będą mogli 24 listopada. Wtedy produkcja wchodzi do polskich kin.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultowe filmy – konkurs zakończony

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 19:00
W naszej internetowej zabawie mieliśmy dla Was do wygrania kolekcję 13 płyt DVD z najbardziej kultowymi polskimi komediami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płomień wolności Stana Borysa

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 18:27
- Największe gwiazdy powstają wtedy, gdy muzyka ma jakieś znaczenie, wartość większą niż same nuty – mówi w Czwórce Robert Leszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr to Gargamel!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 13:52
Małe niebieskie stworzenia opanują od dziś polskie kina. Bez wątpienia "Smerfy" chętnie zobaczą i starsi, i młodsi widzowie. Ciekawostką nowego filmu będą głosy, którymi sympatyczni bohaterowie przemówią po latach.
rozwiń zwiń