X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mikołaj Łoziński: Ta książka zbliżyła moją rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 14:10
Nagrodzony niedawno Paszportem Polityki za powieść "Książka" autor opowiedział w Czwórce o towarzyszącej mu podczas jej pisania rodzinnej cenzurze oraz mozole tworzenia.
Audio

- Ja bardzo wolno pracuje, moje pisanie wygląda wybitnie niespektakularnie. Siedzę przed komputerem czasem coś napiszę, zazwyczaj nic, mam bardzo mało pomysłów, naprawdę się męczę przy tym pisaniu – mówił w Czwórce Mikołaj Łoziński. Póki co, jego wysiłek przynosi owoce w postaci książek docenianych zarówno przez czytelników jak i krytyków. Za debiutancką powieść "Reisefieber" Łoziński otrzymał Nagrodę Kościelskich, za kolejną Paszport Polityki.

Pisana przez prawie pięć lat "Książka" opowiada historię inspirowaną losami rodziny pisarza wpisaną w najważniejsze wydarzenia ostatniego półwiecza, począwszy od II wojny światowej.

- Początkowo moja rodzina bardzo się ucieszyła z tego pomysłu. Przynosili różne pamiątki, zdjęcia, opowiadali anegdoty, ale z czasem ich nastawienie się zmieniło. Zaczęli żartować, że stałem się niebezpieczny, i zaczęli mi mówić o czym mam nie pisać i właśnie te rozmowy o czym mam nie pisać postanowiłem umieścić w książce jako czarne strony cenzury rodzinnej - opowiadał gość "Stacji Kultura".

Więcej na temat "Książki" w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Marcell: Przy tej płycie walczyłam ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 18:40
Do tej pory olsztyńska artystka swoją twórczość określała mianem "classical punk" o tym co się zmieniło w jej muzyce przy okazji płyty "June", Julia opowiedziała w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa – śladami reliktów socrealizmu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 09:00
Miasto socjalistyczne w treści i narodowe w formie w czwórkowej "Stacji Kultura". Warszawę zwiedzamy z wyjątkową Archimapą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Szajkowski wyczuł ducha czasów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 15:14
- Płytę skończyliśmy w styczniu i wraz z ogłoszeniem daty jej premiery rozpoczęły się rewolucje w krajach arabskich – mówił w Czwórce lider projektu R.U.T.A, za który został uhonorowany Paszportem Polityki.
rozwiń zwiń