"Warszawa" powstała z tęsknoty za polską dziewczyną

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 18:10
Znany z udziału w filmie Woody’ego Allena, hiszpański zespół Giulia y los Tellarini opowiedział nowym teledysku, którego akcja dzieje się na stołecznej starówce.
Audio

Giulia y los Tellarini to grupa, o której świat się dowiedział za sprawą filmu "Vicky Cristina Barcelona". Utwór jej autorstwa zatytułowany tak jak nazwa stolicy Katalonii stał się głównym muzycznym motywem melodramatu Woody'ego Allena o miłosnych przygodach amerykańskich turystek w Barcelonie. Okazuje się, iż to nie jedyna piosenka w repertuarze Giulia y los Tellarini w której składają hołd konkretnemu miastu. W skład miejskiego cyklu Hiszpanów jak dotąd wchodzi kompozycja poświęcona Buenos Aires oraz utwór opowiadający o Warszawie. Tę ostatnią piosenkę zespół umieścił na swojej najnowszej płycie "L'Arrabbiata".

- Ten utwór napisał nasz gitarzysta dla kobiety, którą poznał podczas trasy w Polsce - opowiadała w rozmowie Olgą Mickiewicz, wokalistka grupy, Giulia Tellarini.

Teledysk do utwóru zaśpiewanego w języku angielskim zespół nakręcił na warszawskiej starówce. - Żałuję, że nie mieliśmy czasu, żeby się rozejrzeć po Warszawie. Kiedy przyjeżdżasz do jakiegoś miasta w konkretnym celu np. wykonać jakąś pracę, zagrać koncert, udzielić wywiadów, to tak naprawdę nie masz czasu, żeby się w nim zagubić, a dopiero kiedy się w nim zatracisz to możesz się dowiedzieć, co ci się tak naprawdę się w nim podoba.

Więcej na temat piosenki poświęconej Warszawie dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Czytaj także

"Chciałam być aktorką teatralną, nie stawiałam na film"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 11:00
W trakcie studiów Daria Widawska grała głównie role "szlachetnych prostytutek", jest tajemnicza, ma dystans do "warszaffki" i unika lansu. – Lubię komplementy, ale wciąż staram się pracować nad sobą – przyznała w Czwórce aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Bloom: Pomagam zobaczyć muzykę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 16:30
Daniel Bloom - jeden z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, wokalista, specjalista od nastroju w czwórkowym "Ex Magazine" opowiada o tym, jak powstaje jego muzyka filmowa i nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Operator Wojciech Staroń w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 09:00
W piątek do kin wszedł wyróżniony na wielu festiwalach film "Nagroda” - pełnometrażowy debiut Pauli Markovitch. O kulisach produkcji opowie w "Stacji Kultura" Wojciech Staroń, doceniony na Berlinare autor zdjęć.
rozwiń zwiń