X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
gaz łupkowy

S. Szynkowski vel Sęk: młodych ludzi ciekawią nasze projekty

- Dyskutujemy o naszych ambicjach na przyszłość. Rozmawialiśmy z młodymi ludźmi o naszej polityce zagranicznej chociażby w kontekście Trójmorza i są oni tym bardzo zainteresowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, obecny na Forum Ekonomicznym w Krynicy. 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski USA Trójmorze Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019 technologie migracja gaz łupkowy Adrian Klarenbach

Ekspert ds. energetyki: Amerykański gaz łupkowy to szansa na zmniejszenie dostaw z Rosji

– Polacy przypominają Amerykanom, że nie będą w ciemno kupować gazu z USA. Musi być odpowiednia cena żeby doszło do transakcji – powiedział Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny serwisu BiznesAlert.pl. Przy okazji wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych rozmowa o bezpieczeństwie energetycznym Polski i współpracy z amerykańskim partnerem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 infrastruktura POLSKA USA gaz gaz łupkowy Rosja energetyka GOSPODARKA

Dlaczego Polska nie stała się łupkową potęgą?

- Pojawiły się inne kraje, które zaczęły inwestować, pierwsze niepowodzenia były zniechęcające. Wprowadzono podatek bardzo mocno podwyższający koszty przyszłej eksploatacji. To się wszystko skumulowało. Główną przyczyną było podwyższone ryzyko inwestycyjne - mówił na antenie radiowej Jedynki o niepowodzeniach związanych z wydobyciem gazu łupkowego Mariusz Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek gaz łupkowy geologia ministerstwo środowiska

Ważne ustalenia szczytu NATO. Groźby Trumpa poskutkują?

- Polska ma swój istotny interes, żeby ciężary były dźwigane proporcjonalnie, bo inaczej ten sojusz będzie skuteczny na papierze, a nie w przypadku ewentualnych konfliktów hybrydowych, które są rozpatrywane jako przyszły teatr działań zbrojnych w Europie - mówił w Polskim Radiu 24, Marcin Makowski, dziennikarz "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski", komentując zakończony w Brukseli szczyt NATO, poświęcony zwiększeniu wydatków na obronność. W Polskim Radiu 24 ustalenia szczytu NATO komentował również prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  polityka NATO szczyt NATO Nord Stream 2 Donald Trump Niemcy Rosja gaz ziemny gaz łupkowy

Niemcy-USA: cicha wojna o rosyjski gaz czy populistyczna gra słów?

- Rozgrywka o rynek gazowy jest bardzo brutalna, a jak wskazywali niektórzy niemieccy politycy, kupując rosyjski gaz finansujemy rosyjskie zbrojenia - mówił w audycji "Świat w powiększeniu" w Polskim Radiu 24, prof. Piotr Madejczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN, komentując ostatnio napięte relacje Stanów Zjednoczonych z Niemcami. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Niemcy Stany Zjednoczone Donald Trump Angela Merkel Nord Stream 2 gaz łupkowy Paweł Lekki

Witold Waszczykowski w USA. Rozmowy o gazie i obronności

- Korzystając z atmosfery wykreowanej przez bardzo przyjaznego Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych, chcielibyśmy skorzystać i rozwinąć współpracę gospodarczą i daleko wyjść poza współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa, która do tej pory dominowała między Polską a Stanami Zjednoczonymi – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Szef polskiej dyplomacji przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. W sobotę otworzy konsulat w Houston. Prowadzi także rozmowy o dalszej dywersyfikacji dostaw energii do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Waszczykowski USA Ministerstwo Spraw Zagranicznych energetyka gaz łupkowy

Zaostrzenia restrykcji wobec rosyjskich firm energetycznych?

W ubiegłym tygodniu amerykański senat przyjął nowe sankcje wobec Rosji. Przewidują one m.in. zaostrzenie restrykcji, nałożonych już wcześniej na rosyjski sektor energetyczny. Ostro na tę inicjatywę zareagowały Niemcy i Austria. Liderzy tych państw podkreślili, że dostawy energii do Europy są kwestią Europy. Sytuację komentowali w audycji Spojrzenie na Wschód Piotr Maciążek (defence24.pl) i Marek Menkiszak (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gaz ziemny gaz łupkowy USA Rosja Moskwa