X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Juliusz Machulski: robienie filmu to operacja wojenna

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 14:24
Już niedługo na ekrany kin trafi kolejna komedia Juliusza Machulskiego "AmbaSSada". Tymczasem reżyser, który przyznaje, że nie zawsze kręcąc filmy czuje się pewnie, wydaje swoją pierwszą książkę "Hitman".
Audio
  • Juliusz Machulski opowiada o pracy reżyseria, swojej książce i najnowszym filmie.

Juliusz Machulski należy do ścisłej czołówki polskich reżyserów. Kino bez niego nie byłoby takie samo. - Mam pod sobą 50 ludzi, którzy patrzą na moje usta. Cokolwiek powiem, to jest wykonane. Jak się nie jest urodzonym jakimś monarchą absolutnym, to ma się głupie uczucie - przyznaje Machulski. - Z wiekiem się przyzwyczaiłem. Ale też boję się tym ludziom coś powiedzieć, bo jeszcze by skoczyli w ogień - dodaje.

Mimo że reżyseria i produkcja filmów to główne zajęcia Juliusza Machulskiego, to przyznaje on, że pierwsze dni pracy nad nową ekranizacją są dla niego ciężkie.

- Jak nie robię filmu dwa lata, to jestem w takim swoim "splendid isolation", mam mieszczański tryb życia. I nagle to zostaje zrujnowane, film to operacja wojskowa - zdradza reżyser w rozmowie z Kubą Kuklą. - Pierwsze dni są ciężkie, potem jak już się przełamię, to jest fajnie. Ja jestem reżyserem, który wie czego chce i to ekipa docenia - dodaje.

W świat reżyserii Juliusz Machulski wszedł dość łatwo. Zaczął robić filmy, bo lubił chodzić do kina. Ostatnio też wydał książkę, jednak nie mówi o sobie "autor", woli "autorek".

- Książka "Hitman" jest zbiorem felietonów, które pisałem dla czasopisma "Bluszcz". Ja sobie trochę taką emeryturę szykuję. Mam nadzieję, że nie będzie mi się całe życie chciało robić filmów. Może wiec będę pisał, jeśli czytelnicy uznają, że warto mnie czytać - mówi gość "Stacji Kultura" w Czwórce.

Kolejną miłością Juliusza Machulskiego, zaraz obok kina, jest piłka nożna. Mecze oglądał zawsze, jednak przyznaje, że musiał zmienić drużynę swej miłości.  - Już nie mogę kibicować naszej drużynie, bo trudno ją nazwać drużyną. Tzn. kibicuję im bardzo, ale niech oni zaczną grać nareszcie.

O tym, komu dziś kibicuje Juliusz Machulski, jak wyglądała jego współpraca z tatą, Janem Machulskim i czemu w jego najnowszy film "AmbaSSada", który już jest montowany, przenosimy się w czasie - dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na początku był "Vabank", a potem napięcie rosło

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 20:06
- Dla mnie kino było ważniejsze od życia – mówił w Dwójce Juliusz Machulski. Znany reżyser opowiadał o początkach swojej pracy przy filmach, zdradził również plany dotyczące swojego najnowszego obrazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec zdjęć do najnowszego filmu Machulskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 21:01
Reżyser powiedział IAR, że jest bardzo zadowolony z Roberta Więckiewicza w roli Adolfa Hitlera i wokalisty Nergala w roli Joachima Ribbentropa. Obaj wypadli świetnie, obaj mówią na ekranie po niemiecku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Wałęsa zagra Hitlera

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 10:07
Właśnie zakończyły się zdjęcia do polskiej komedii wojennej "AmbaSSada" w reżyserii Juliusza Machulskiego. W jednej z ról zobaczymy Roberta Więckiewicza, a partnerować będzie mu Nergal.
rozwiń zwiń