Zabytki Route 66 są jak nasze przydrożne krasnale

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 09:00
- W Ameryce fenomen przydrożnego kiczu traktowany jest jako gatunek "sztuki nie sztuki", to coś czym ludzie się ekscytują - mówi Wojciech Orliński autor "Route 66 nie istnieje"
Audio

Niedawno Wojciech Orliński, dziennikarz i znawca popkultury, straszył, że Ameryka nie istnieje, teraz zawężył temat twierdząc, że Route 66 nie istnieje. Taki tytuł nadał też swojej najnowszej książce. Autor przemierza legendarną drogę po wersach i w rytm klasycznej kompozycji Nat King Cole’a (Get Your Kicks on) Route 66. Cytaty z piosenki są tytułami kolejnych rozdziałów.

- Mam taki charakter, że uwielbiam podróże palcem po mapie, a im bardziej ta mapa jest bez sensu i nierealna tym bardziej mnie to ekscytuje - przyznaje Orliński.

Taką trochę nierealną mapą jest mapa Route 66. Niemałe wyzwanie stanowi również ułożenie playlisty do pokonania tej trasy.  - Układanie playlisty do podróży Route 66 to zadanie, przed którym mogę siedzieć tydzień - przyznaje Orliński.

Autor zwraca uwagę na otoczenie Route 66, gdzie kicz po dłuższym czasie staje się zabytkiem, przedmiotem nostalgii. Jakie obiekty stoją przy tej drodze, przy których najchętniej fotografują się turyści dowiesz się słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura".
(pj)

Zobacz więcej na temat: Ameryka podróże

Czytaj także

Fantastyczny powrót Lema!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 20:03
Koszmarna charakterystyka postaci, upiorne struktury fabularne. Philipp K. Dick nie wierzył, że taki pisarz istnieje. Uważał, że to kryptonim międzynarodowej siatki szpiegowskiej: Stanisław Lem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bursztyn z Polski zachwycił Portugalczyków

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 07:06
Polski design zawitał do Portugalii. W prestiżowym lizbońskim Centum Kulturalnym Belem otwarto wystawę nowoczesnego polskiego wzornictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szok! Superman zrezygnował z pracy w "Daily Planet"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:37
Clark Kent pracował w redakcji dziennika "Daily Planet" od pierwszego komiksu o "Supermanie" opublikowanego w latach 40.
rozwiń zwiń