X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedzenie zaczyna się od wymyślania

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 15:15
Polska doczekała się swojego Jamiego Olivera. Tomek Woźniak chce inspirować i daje narzędzia by jeść zdrowo i smacznie, również w szkolnych stołówkach.
Audio

Agnieszka Kozak i Tomek Woźniak razem przekonują do zdrowego jedzenia. Tymczasem wciąż ze szkolnych sklepików pamiętamy przede wszystkim colę, chipsy, drożdżówki, kanapki, żelki i batony.

Tomek Woźniak akcją "Śniadanie daje moc" walczy o zdrowe jedzenie w szkolnych sklepikach i stołówkach.

- Chcę inspirować i dawać narzędzia, a ty możesz wybierać. To twoje decyzje co jesz - mówi polski Jamie Oliver. - Powinniśmy mieć świadomość tego, że jemy, że jest to przyjemność, że czujemy się tak, jak się odżywiamy. Jedzenie ma wpływ na nasz nastrój i energię - dodaje.

Tomasz Woźniak zaznacza, że jedzenie to zaledwie etap końcowy długiego procesu. Poprzedzone jest gotowaniem, myśleniem o tym co będziemy jeść, o kolorach, smakach, podróżach, zapachach dań z dzieciństwa.

W polskich szkołach dzieci jedzą różnie. Na stołówki wkradają się frytki i mrożonki. W niektórych szkołach stołówki znikają, czasem pojawia się catering. Na czym polega akcja Tomka Woźniaka i na co zwracać uwagę by fajnie jeść w domu i szkole dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura", lub oglądając załączony plik wideo.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesna szkoła to nowoczesny nauczyciel

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 15:59
Centrum Nauki Kopernik znalazło sposób, żeby o różnych dziedzinach nauki, jak chemia czy fizyka, mówić w ciekawy sposób. Swą pomysłowością i kreatywnością dzielą się z nauczycielami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła bezpieczna, bez przemocy i narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 14:50
Pomysłów na bezpieczną szkolę było i jest wiele. Monitoring, bramki przed wejściem, ścisła kontrola uczniów. Był też program "Zero tolerancji". Nic to nie daje. MEN realizuje obecnie inny program.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrzy dorośli i dzieci ulicy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 12:51
Streetworker ze Stowarzyszenia Grupy Pedagogiki i Animacji Społecznej Warszawa Praga Północ to osoba, która dociera do dzieci, które nie poddaja się wychowawczym wpływom różnych placowek i instytucji - akcepuje je, takimi jakimi są.
rozwiń zwiń