Jedzenie zaczyna się od wymyślania

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 15:15
Polska doczekała się swojego Jamiego Olivera. Tomek Woźniak chce inspirować i daje narzędzia by jeść zdrowo i smacznie, również w szkolnych stołówkach.
Audio

Agnieszka Kozak i Tomek Woźniak razem przekonują do zdrowego jedzenia. Tymczasem wciąż ze szkolnych sklepików pamiętamy przede wszystkim colę, chipsy, drożdżówki, kanapki, żelki i batony.

Tomek Woźniak akcją "Śniadanie daje moc" walczy o zdrowe jedzenie w szkolnych sklepikach i stołówkach.

- Chcę inspirować i dawać narzędzia, a ty możesz wybierać. To twoje decyzje co jesz - mówi polski Jamie Oliver. - Powinniśmy mieć świadomość tego, że jemy, że jest to przyjemność, że czujemy się tak, jak się odżywiamy. Jedzenie ma wpływ na nasz nastrój i energię - dodaje.

Tomasz Woźniak zaznacza, że jedzenie to zaledwie etap końcowy długiego procesu. Poprzedzone jest gotowaniem, myśleniem o tym co będziemy jeść, o kolorach, smakach, podróżach, zapachach dań z dzieciństwa.

W polskich szkołach dzieci jedzą różnie. Na stołówki wkradają się frytki i mrożonki. W niektórych szkołach stołówki znikają, czasem pojawia się catering. Na czym polega akcja Tomka Woźniaka i na co zwracać uwagę by fajnie jeść w domu i szkole dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura", lub oglądając załączony plik wideo.

(pj)

Czytaj także

Nowoczesna szkoła to nowoczesny nauczyciel

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 15:59
Centrum Nauki Kopernik znalazło sposób, żeby o różnych dziedzinach nauki, jak chemia czy fizyka, mówić w ciekawy sposób. Swą pomysłowością i kreatywnością dzielą się z nauczycielami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoła bezpieczna, bez przemocy i narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 14:50
Pomysłów na bezpieczną szkolę było i jest wiele. Monitoring, bramki przed wejściem, ścisła kontrola uczniów. Był też program "Zero tolerancji". Nic to nie daje. MEN realizuje obecnie inny program.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrzy dorośli i dzieci ulicy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 12:51
Streetworker ze Stowarzyszenia Grupy Pedagogiki i Animacji Społecznej Warszawa Praga Północ to osoba, która dociera do dzieci, które nie poddaja się wychowawczym wpływom różnych placowek i instytucji - akcepuje je, takimi jakimi są.
rozwiń zwiń