"Pirania na kolację". Książka do podróży?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 15:14
Magda Bogusz wraz z mężem Tomkiem rzucili wszystko, bo wyruszyć w podróż życia, która trwała 1405 dni. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach.
Audio
  • Magda i Tomek Boguszowie o wyprawie życia i książce "Kolacja z piranią. 1405 dni w podróży dookoła świata" (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak przebiegała podróż życia Magdy i Tomka Boguszów?
Jak przebiegała podróż życia Magdy i Tomka Boguszów?Foto: Pixabay.com/Public Domain/czu_czu_PL

Okł. książki Okł. książki

Przebyli 700 mil autostopem, 8000 mil samochodem, 14000 kilometrów autobusem. Ich życie odmienił zwykły piątkowy poranny korek. - Była rutyna, kredyty, rachunki. "Wystrzeliłam" nagle do Tomka: wyjedźmy w podróż. Poradzimy sobie, na pewno jakoś damy radę. I zgodził się - wspomina w rozmowie z Czwórką Magda Bogusz.

Kupili bilet w jedną stronę, a pieniądze zgromadzili, sprzedając dobytek. Zamiast domu – pozostał im namiot. W Czwórce wspominali swoje przygody podczas podróży, m.in. łowienie piranii - co stało się przyczynkiem do napisania książki, a także o niezwykłym torcie z granatem. Opowiadali także o tym, dlaczego najtrudniejszym etapem podróży był dla nich rejs przez Pacyfik, ale mówili też o samej "Piranii na kolacje".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotowała: Iwona Wyciechowska

Gość: Magda i Tomasz Boguszowie (podróżnicy, współautorzy książki "Pirania na kolację. 1405 dni w podróży dookoła świata")

Data emisji: 27.07.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/kul


Czytaj także

Marcin Meller: ta książka to przegląd mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 10:16
W "Gaumardżos" podróżował po Gruzji, a w opowieściach terenowo-przygodowych "Między wariatami" Marcin Meller odwiedza Afrykę, Bliski Wschód, bierze udział w chuligańskiej wyprawie kiboli i jest deportowany z Kurdystanu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Atlas wysp odległych", czyli Judith Schalansky podróże palcem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:00
Jeśli wydaje Ci się, że atlas geograficzny nie ma nic wspólnego z poezją, koniecznie sięgnij po książkę Judith Schalansky. "Atlas wysp odległych" to wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki na lato. "Zagadka to dobry sposób na relaks"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 14:00
- Kryminały świetnie nadają się na wakacje. Zwłaszcza te, które na pierwszy rzut oka kryminałami nie wydają się być - zapowiada Sylwia Stano z bloga "Książniczki".
rozwiń zwiń