"Altered Carbon". Wizja przyszłości, która budzi skrajne emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 15:30
To najnowsza i najdroższa serialowa produkcja ostatnich miesięcy. - "Altered Carbon" kosztował ponad 70 milionów i wzbudził skrajne emocje wśród fanów science fiction - mówi Beata Kwiatkowska, która w "Stacji Kultura" ocenia serialowe nowości. 
Audio
  • Jakie seriale warto obejrzeć w lutym? (Stacja Kultura/Czwórka)
W głównej roli w serialu Altered Carbon występuje Joel Kinnaman - pochodzący ze Szwecji aktor, który wystąpił m.in. w Legionie samobójców
W głównej roli w serialu "Altered Carbon" występuje Joel Kinnaman - pochodzący ze Szwecji aktor, który wystąpił m.in. w "Legionie samobójców"Foto: PAP/EPA/KIM HEE-CHUL

"Altered Carbon", czyli "Modyfikowany węgiel", oparty jest o cyberpunkową powieść napisaną przez Richarda Morgana. - Akcja dzieje się w przyszłości, w której świadomość człowieka można przenosić z ciała do ciała. Organizmy są tymczasowymi mieszkaniami, a dusza żyje wiecznie - opowiada rozmówczyni Kasi Dydo.

Czytaj także
ozark bohater 1200.jpg
"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Nowy serial przygotowuje także Telewizja Polska. Będzie to opowieść o burzliwych losach rodziny Biernackich, ukazana na tle wielkich wydarzeń historycznych. - W "Drogach wolności" wystąpią m.in. Julia Rosnowska [WYWIAD >>>], Paulina Gałązka i Katarzyna Zawadzka. To serial "w produkcji". Zakończyły się zdjęcia "w halach", teraz czas na plenery, m.in. w Lublinie - wyjaśnia gość Czwórki. 

Beata Kwiatkowska opowiada także o kulisach powstania serialu, w którym Penelope Cruz wciela się w postać Donatelli Versace oraz wspomina najlepsze telewizyjne kreacje Wojciecha Pokory. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 6.02.2018

Godzina emisji: 11.26

kul/ac

Czytaj także

"Belfer 2". Serial, który trzyma w napięciu nawet jego twórców

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:00
Drugi sezon serialu "Belfer" upływa pod hasłem "Mordercza gra zaczęła się". - Praca przy tym serialu była nie odbywała się normalnym torem, bo do samego końca nie dostaliśmy scenariusza dwóch ostatnich odcinków - opowiada Eliza Rycembel, odtwórczyni roli Luizy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale tv. Czy science fiction zdominuje 2018 rok?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 13:40
- SF to nie jest gatunek homogeniczny o czym w ciągu 12 miesięcy nie raz będziemy mogli przekonać się - zapowiada krytyk filmowy Kuba Koisz.  
rozwiń zwiń