Dynastia brytyjska bez pudru w drugim sezonie "The Crown"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 12:00
Drugi sezon "The Crown" to świetna okazja, by poznać historię brytyjskiej monarchii i przekonać się, że Elżbieta II była prawdziwą ikoną stylu. 
Claire Foy na planie serialu The Crown
Claire Foy na planie serialu "The Crown"Foto: Netflix/materiały promocyjne

Fani serialu "Downtown Abbey" wskazują na wiele podobieństw między ich ulubioną telewizyjną produkcją a serialem "The Crown". I choć twórcy odcinają się od plotek na temat inspiracji produkcją BBC gość Czwórki Ewa Mierzejewska zwraca uwagę na to, że na sukces "The Crown" ma wpływ duża popularność seriali kostiumowych. - To było ogromne zaskoczenie, ale Amerykanie oszaleli na punkcie "Downtown Abbey". Producenci Netflixa musieli być świadomi tej mody i na jej kanwie stworzyli "The Crown" - opowiadała Ewa Mierzejewska.

- Jest to oczywiście zupełnie inny serial. "Downtown Abbey" poruszał problem kast, w tym przypadku jest to historia brytyjskiej rodziny królewskiej. Seriale różnią nie tylko realia, a też czas historyczny. Porównania wynikają z tego, że oba są serialami kostiumowymi poruszającymi problemy dotyczące Wielkiej Brytanii - opowiadała w rozmowie z Kasią Dydo.

W jaki sposób kreacja odtwórczyni głównej roli ociepliła wizerunek Elżbiety II? Czy to prawda, że rodzina królewska obawiała się emisji serialu? Jakie tajemnice pałacu Buckingham zdradza i ile jest w nim prawdy historycznej? Czym trzeci sezon zaskoczy widzów? O tym w nagraniu audycji.

Filmoznawczyni Ewa Mierzejewska opowiadała także o kolejnym sezonie "Opowieści podręcznej" serialu zrealizowanego na podstawie głośnej antyutopii Margaret Atwood, premierze serialu "The Innocents" oraz kolejnym sezonie "Małych kłamstwek".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Mierzejewska (filmoznawczyni)

Data emisji: 20.02.2018

Godzina emisji: 11.16

ac


 

Czytaj także

Najlepsze seriale na jesień. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:00
Jesień i zima sprzyjają temu, żeby zaszyć się w domowym zaciszu pod ciepłym kocem z kubkiem ulubionej herbaty i dobrym serialem. Szykuje się piękna serialowa jesień, do której dobrze Was przygotujemy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 16:50
- Ten serial z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy nie oglądali "Breaking Bad". Bo jeśli oglądali, to będa rozczarowani - opowiada o "Ozark" Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Godless". Dziki Zachód według Stevena Soderbergha

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:40
- W "Godless" najciekawsze jest odwrócenie ról. Tutaj kobiety rządzą w mieście. I to one walczą z absolutnie przerażającym Jeffem Danielsem - opowiada Ewa Mierzejewska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Absentia" - pościg za prawdą wraz ze Staną Katić

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 15:06
Znana polskim widzom z serialu "Castle" Kanadyjka serbskiego pochodzenia tym razem pokazuje się zupełnie nowej odsłonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale tv. Czy science fiction zdominuje 2018 rok?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 13:40
- SF to nie jest gatunek homogeniczny o czym w ciągu 12 miesięcy nie raz będziemy mogli przekonać się - zapowiada krytyk filmowy Kuba Koisz.  
rozwiń zwiń