M.I.A.: nie gdybam, tylko działam

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:20
- Jeszcze pięć lat temu mówiono, że jestem terrorystką, teraz czynią ze mnie gwiazdę, która ma milionowe zasięgi. Sama siebie pytam: jak to się stało? - mówi wokalistka, kompozytorka i producentka M.I.A. 
Audio
  • M.I.A. o filmie "MATANGI / MAYA / M.I.A.", treści, której nie ma i "zaangażowanym politycznie" algorytmie (Stacja Kultura/Czwórka)
M.I.A. i Beata Kwiatkowska
M.I.A. i Beata KwiatkowskaFoto: Beata Kwiatkowska/Czwórka

M.I.A. Zrobiłam zaangażowany politycznie teledysk o łamaniu praw człowieka i nikt nie przyznał mi za to Grammy

M.I.A. przyjechała do Warszawy na zaproszenie organizatorów festiwalu Docs Against Gravity, żeby m.in. opowiedzieć o swoim portrecie, który w dokumencie "MATANGI / MAYA / M.I.A." odmalował kolega ze szkolnej ławki. - Steve Loveridge nigdy nie wytłumaczył mi, dlaczego chce zrobić opowieść o mnie. Umówiliśmy się tylko, że nie będę go kontrolować - wspomina artystka. - Dałam mu materiały, które przez wiele lat sama kręciłam, a on montował je w niedostępnym dla mnie miejscu, do którego nie mogłam się dostać, bo nie miałam wizy - wyjaśnia. 

Czytaj także
m.i.a. pap 1200.jpg
M.I.A. na Docs Against Gravity. Dla praw wyborczych kobiet

M.I.A. opowiada także o momentach ze swojego życia, o których przypomniała sobie dzięki temu filmowi, o wizycie na Sri Lance, podczas której nie opuszczała małego pokoju i o finale Super Bowl, który pokrzyżował jej artystyczne plany.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Tłumaczenie rozmowy: Karolina Błażejczak

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 10.30

kul/ac

Czytaj także

Monika Borzym vs Radiohead. "Zaatakuję waltorniami"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 14:30
- Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt łatwe do śpiewania. Postanowiłam zatem wykorzystać dorobek zespołu, który byłby dla mnie wyzwaniem wokalnym - o projekcie "Radioheadycznie" opowiada Monika Borzym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Limboski: piosenki przychodzą do mnie jak fale

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 16:00
Limboski z powodzeniem kontynuuje swoją odyseję muzyczno-podróżniczą. Nowy album artysty "Poliamoria" ukazał się 20 kwietnia.
rozwiń zwiń