"Tajemnice Silver Lake", "Kamerdyner", "Johnny English: Nokaut" - premiery w kinie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:07
"Kamerdyner", film w reżyserii Filipa Bajona, twórcy m.in. "Ślubów panieńskich" i "Pań Dulskich" otworzył tegoroczny festiwal filmowy w Gdyni. Jak został odebrany przez trójmiejską publiczność? 
Audio
  • Historyczna zawierucha, kryminał i popkultura, nowe przygody dobrze znanego szpiega. Łukasz Muszyński poleca premiery filmowe (Stacja kultura/Czwórka)
Kamila Baar-Kochańska (L) i Borys Szyc (P) w filmie Kamerdyner
Kamila Baar-Kochańska (L) i Borys Szyc (P) w filmie "Kamerdyner"Foto: Rafał Pijański/Next Film

- Film ma dużo do zaoferowania pod względem wizualnym. Bardziej niż fabuła wrażenie robią scenografia i zdjęcia oraz obsada aktorska. W filmie zagrali Janusz Gajos, Sebastian Fabjański, Adam Woronowicz, Kamilla Baar i Anna Radwan - mówił krytyk filmowy Łukasz Muszyński. 

Filip Bajon kocha filmową epikę: dzieła w historycznym kostiumie, rozgrywające się na tle niespokojnych wydarzeń. To wszystko znajdziemy w "Kamerdynerze" Łukasz Muszyński

O czym opowiada historia "Kamerdynera"? Na co warto zwrócić uwagę wybierając się do kina na ten film? Zapraszamy na recenzję Łukasza Muszyńskiego. 

W audycji rozmawialiśmy także o "Tajemnicach Silver Lake", filmie nazywanym przez krytyków dziełem w stylu "starego Hollywood". - Jest tu trochę czarnej komedii, czarnego kryminału i surrealizmu w stylu Davida Lyncha - mówił gość Czwórki. 

"Tajemnice Silver Lake" to kino, które stawia widzowi opór. Nie spodoba się wszystkim, a opinie na jego temat na pewno będą podzielone, ale ma też duże szanse, żeby stać się dziełem kultowym Łukasz Muszyński

- Bohater grany przez Andrew Garfielda, podąża śladem zaginionej sąsiadki i zamienia się w Alicję, która po przejściu przez króliczą norę trafia na kolejne, przedziwne ślady - recenzował i wyjaśniał co jeszcze łączy film Davida Roberta Mitchella z powieścią Lewisa Carrolla i w jaki sposób reżyser połączył w nim klasyczny hollywoodzki kryminał z bardzo współczesnymi wątkami kulturowymi.

Opowiedzieliśmy też o nowej części przygód tajnego agenta w służbie Jej Królewskiej Mości z Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk i dziennikarz filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 11.14

ac

Czytaj także

Premiery filmowe: "Biały Kieł", "Zakonnica", "Żona"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:00
"Biały Kieł" dla całej rodziny, horror dla fanów gatunku, a może dramat z Glenn Close w roli głównej? Filmowe nowości ocenia krytyk Kuba Koisz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesień pod znakiem kostiumowych seriali. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:08
- "Drogi wolności" to serial, o którym mówi się, że został "wyciągnięty z kufra" - mówiła Anna Luboń, szefowa działu kultury w magazynie "Elle". - Historia głosi, że pomysłodawca serialu fabuła oparta jest na znalezionych na strychu zapiskach z początku XX wieku - opowiadała.
rozwiń zwiń