"Las w Nas". O ludziach, którzy zamieszkali w wielkim lesie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:25
Po latach podróży w najdalsze zakątki świata Magda Bębenek i Piotr Horzela wiosną 2018 roku zamieszkali w mobilnym domku letniskowym, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. 
Audio
  • Magda Bębenek i Piotr Horzela opowiadają o projekcie "Las w Nas" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokon/Shutterstock

Od tamtego czasu na profilu "Las w Nas" relacjonują, jak wygląda życie w lesie i jak korzystać z jego dobrodziejstw. - Dziś jesteśmy w trochę innym miejscu niż rok temu, bo nasz poprzedni domek został zlicytowany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Magda Bębenek. - Projekt był zaplanowany na 7 miesięcy, ale "las w nas" rozkwitł i znów jesteśmy w puszczy. Patrząc przez okno widzimy łąkę, rzeką i las - dodaje. 

las 1200.jpg
Świętujmy Dzień Lasów - nie śmiecąc

Jak wyjaśnia Piotr Horzela "Las w Nas" to projekt, którego celem jest zbliżenie ludzi do natury i do siebie nawzajem: żebyśmy więcej chodzili do lasu, lepiej go rozumieli - dodaje. 

Autorzy pomysłu opowiadają o lesie, ale także o ludziach żyjących na skraju lasu, o naturze i tym, co w lesie robi człowiek. Od 2018 roku życie Magdy i Piotra zwolniło, choć zgodnie podkreślają, że Las w nas jest projektem-pasją, ale też pracą. Jak wygląda ich dzień? Czy wstają z ptakami? Czy życie w lesie jest glamour? Co jest fascynującego w kaloszach, kałużach, błocie i bagnach? A także co kąpiele leśne mają wspólnego ze światem dziecka? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Magda Bębenek i Piotr Horzela (podróżnicy)

Data emisji: 22.04.2019

Godzina emisji: 10.12

pj/kd

Czytaj także

Szakal i modliszki - osiedliły się w Polsce, ale marnie z czajką

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 12:50
- Od wydania 4 tomów "Prawdziwych tropicieli" minęło około 7 lat. Przez ten czas wiele się w przyrodzie zmieniło - mówi Adam Wajrak. - 7 lat temu modliszki były wspominane tylko w okolicach Sandomierza. Niektóre gatunki mają się o wiele gorzej - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zanurz się w naturze. Zażyj "leśnych kąpieli"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 16:49
Amerykanin M. Amos Clifford, licencjonowany leśny terapeuta napisał książkę o spacerach w otoczeniu przyrody. Co w niej wyjątkowego? - Chodzi tu o całkowite zanurzenie się w naturze - mówiła Izabela Sawicka, autorka bloga "Panna Polyanna".
rozwiń zwiń