Polskie Radio
Section05
Adam Wajrak

Imieniny Jana Kochanowskiego. Dyrektor Biblioteki Narodowej: ta formuła ewidentnie się sprawdziła

- Jak sięgam pamięcią, to pierwsza audycja radiowa otwierająca pierwszą edycję odbyła się tutaj, w Dwójce. Po wyjściu ze studia dostałem telefon od życzliwej osoby, który zapytała mnie: a co, jeśli to nie wyjdzie? Okazało się, że wyszło. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już 12. raz będziemy prezentować kolejnego autora w ramach Imienin Jana Kochanowskiego - mówił w "Poranku Dwójki" Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Biblioteka Narodowa Tomasz Makowski Czesław Miłosz Aldona Łaniewska-Wołłk Imieniny Jana Kochanowskiego KULTURA Dwójka Pałac Rzeczypospolitej magdalena walach Grażyna Wolszczak Aleksandra Hamkało michał czernecki Jerzy Radziwiłowicz Adam Michnik Katarzyna Kasia

Polskie Radio 24 Adam Wajrak: nie chcę Irpienia w Białowieży

- Wpadliśmy w koleiny, którymi zmierzamy w niebezpiecznym kierunku. Przez to, jak traktuje się uchodźców, nastąpił podział na służby, wojsko a lokalne społeczności i organizacje tam działające. Jeśli chcemy być skuteczni w walce ze złem, to musimy być zjednoczeni - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz, działacz społeczny i przyrodnik Adam Wajrak, mieszkaniec regionu Puszczy Białowieskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Puszcza Białowieska Białowieża granica Polskie Radio 24 Białoruś