"Jak na moje oko" - Marika nagrywa z Kubą Karasiem i zapowiada płytę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 12:39
Nowa piosenka Mariki "Jak na moje oko" to efekt współpracy z muzykiem i producentem Kubą Karasiem. - Singiel jest stylistycznym przewrotem, zupełnie różnym od tego, co w 2015 roku znalazło się w albumie "Marta Kosakowska"  - tłumaczyła w Czwórce.
Audio
  • Marta Kosakowska o nowych utworach i planach płytowych (Stacja Kultura/Czwórka)
Marika Marta Kosakowska
Marika Marta Kosakowska Foto: Czwórka

Marta Kosakowska powraca po pięciu latach z nowym utworem, który stanowi zapowiedź kolejnej płyty wokalistki. Nowy numer "Jak na moje oko" stworzyła wspólnie z Kubą Karasiem z grupy The Dumplings. - Znaliśmy się wcześniej ze sceny. - Okazało się, że z Kubą świetnie się pracuje, namówił mnie, by utwór ten stworzyć wspólnie, od zera - wspominała Marika. - To jego zasługa, że w tym numerze przebrzmiewa odrobina Karaibów. I choć nie ma w moim przypadku powrotu do reggae, zaufałam mu i to się sprawdziło - tłumaczyła.

Jak podkreślała, "Jak na moje oko" jest także powrotem do jej prawdziwego oblicza. - "Przerobiłam" w życiu różne etapy, od balangowania do wyciszenia. Znalazłam prawdę o sobie i o tym, co chcę w życiu robić, jakim głosem chcę mówić. To działo się na scenie, o tym opowiadają moje piosenki - tłumaczyła Marika Kosakowska w rozmowie z Czwórką. - Okazało się, że jednak ja chcę w życiu tańczyć. Jestem zwierzęciem scenicznym, a tego dowodem jest najnowszy utwór i kolejne, które planujemy.  


Jak przekonywała, kolejny utwór jest już gotowy, trzeci w przygotowaniu. I choć nie wiadomo, kiedy ukaże się płyta, wokalistka nie chce spoczywać na laurach.

Opowiadała także w rozmowie z Czwórką o ostatnich latach, podczas których zniknęła ze sceny i radiowych list przebojów. - Bałam się tego, jaki będzie powrót, bo bardzo długo mnie nie było. Bałam się, że przysypał mnie kurz, ale okazało się że odzew jest bardzo pozytywny i zaskakujący - opowiadała w rozmowie z Czwórką. Czas, kiedy nie była obecna w mediach, Marika poświęciła na, jak mówi "życie". - Czyli rodzinę. Wcześniej byłam tak zajęta karierą, radiem, telewizją, koncertami i płytami, że brakowało we mnie przestrzeni, w której mogłabym zmieścić nowe rzeczy, ludzi. Zeszłam z egocentrycznego poziomu i dałam nura w prawdziwe życie - opowiadała w rozmowie z Czwórką.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Kosakowska (wokalistka)

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prezes PR w rocznicę katastrofy smoleńskiej: warto przypominać dorobek tych, którzy odeszli

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:08
- Ta rocznica jest wyjątkowa, inna niż poprzednie, ale na pewno w warstwie symbolicznej, emocjonalnej, patriotycznej, to dzień bardzo, bardzo ważny - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką Agnieszka Kamińska, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń