Bartek Królik: "W muzyce jest życie. W muzyce jest nadzieja"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 14:35
Tak śpiewa Bartek Królik w utworze "Z ręką na sercu" z albumu "Pan od muzyki", który powstał w 2020 roku. Przed artystą trasa koncertowa, a za nim premiera utworu "Zakochana", będącego zapowiedzią nowego krążka.
Bartek Królik
Bartek KrólikFoto: Błażej Żuławski

Bartek Królik - kompozytor, wokalista, wiolonczelista, basista oraz producent muzyczny. Stoi za sukcesem między innymi takich gwiazd jak Sistars, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R. - Myślę, że niektórzy artyści, gdyby nie on, nie mieliby tak fantastycznych kompozycji - mówi dziennikarz muzyczny Damian Sikorski. - Debiutował z grupą Sistars i to dzięki jego kompozycjom ta grupa odniosła ogromny sukces. Teraz Bartek zatrudnia młodych muzyków, którzy debiutowali m.in. w Będzie Głośno - promocja młodych artystów to jego duża zasługa - przyznaje.

W zeszłym roku zaprezentował album "Pan od muzyki". To płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie takie gatunki jak R’n’B, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. To wszystko wraz z aksamitną barwą głosu Bartka Królika daje niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę. Teraz artysta wraca z nowym utworem "Zakochana".


Posłuchaj
16:59 Stacja Kultura/Czwórka - Bartek Królik 09.09.2021.mp3 Bartek Królik w rozmowie z Damianem Sikorskim (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Do współpracy przy krążku "Pan od muzyki" Bartek Królik zaprosił młodych artystów. - Bardzo się cieszę, że mogłem skonsumować mój dorobek na koncertach. Zaprosiłem młodych artystów, a nie gwiazdy, co przede wszystkim jest kwestią związaną z dostępnością - opowiada. - Poza tym mają pewną cechę, która jest dla mnie kluczowa - to świeżość i energia. Dzisiejsi muzycy, którzy mają do dyspozycji YouTube, wraz z jego wszystkimi bogactwami, grają zupełnie inaczej niż stara gwardia.

Czytaj także:

up to date 2021 zdechły osa 1200.jpg
Up To Date Festival 2021. Electro punk i ogień


Jak opowiada Damian Sikorski, Bartek Królik jest jak lokomotywa, która pędzi i nie zatrzymuje się. Cały czas coś robi i również gdy rok temu część artystów miała postój, on nieustannie tworzył. - Niezmiennie pracuję nad piosenkami. Między innymi z Anią Karwan nagraliśmy "Tribute" dla Princa, który może się niedługo ukaże, nagrywam z różnymi artystami, m.in. z Kamilem Bednarkiem, czekamy na odpowiedni moment - mówi artysta. - Nagrałem też piosenkę z Klaudią Szafrańską, która otworzy nowy rozdział w mojej muzycznej drodze. Bardziej muzyczno-elektroniczny.


Bartek Królik - Zakochana


Z pewnością doczekamy się nowego albumu Bartka Królika, tymczasem od października rusza on w trasę koncertową promującą płytę "Pan od muzyki". Jak mówi w rozmowie z Damianem Sikorskim: "Mam uczucie spełnienia i poczucie, że w końcu jestem na właściwym miejscu z tym materiałem, bo był on skrojony stricte pod granie na żywo" - Przyszło mi czekać ponad 20 lat na swój krążek. Żeby pojawili się artyści, którzy rzeczywiście będą rozumieli muzykę, którą wykonuję i z którymi muzycznie się świetnie dogaduję. Jestem szczęśliwy. Choć długo przyszło czekać - warto było - przyznaje.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 09.09.2021

Godzina emisji: 11:11

aw

Czytaj także

Seriale online. Co warto obejrzeć w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 19:20
Komedia kryminalna w duchu Agathy Christie, historie słynnych napadów oraz filmowych hitów. O serialach w sieci opowiada Maciej Kędziora z Filmawki. 
rozwiń zwiń