Beatbox to nie cyrk

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 17:37
Beatbox to nie tylko surowy ludzki głos naśladujący prawdziwe instrumenty. To muzyka z prawdziwego zdarzenia – przekonują członkowie Me Myself and I.
Audio

– Nie jesteśmy cyrkowcami: nie robimy tego samego co inni, tylko głosem. Nasze kompozycje są oryginalne, pracujemy nad nimi, aranżujemy, zdarza nam się zupełnie przekomponować wyjściowy utwór – zapewniają Magdalena Pasierska, Michał Majeran i Piotr Saul z grupy Me Myself and I.

Goście "Stacji Kultura" ludzki głos traktują jak instrument. Jego naturalne, surowe brzmienie modyfikują za pomocą efektów. – Nasza muzyka jest kontrolowana ludzkim głosem, ale to nie do końca śpiewanie – mówią muzycy. – Używamy nowoczesnych urządzeń, mini-procesorów, które przetwarzają nasz głos – wyjaśniają.

Debiutancka płyta Me Myself and I ukaże się w lutym 2011 roku. – Płyta ma być superkompilacją numerów, które powstawały przy udziale różnych artystów, z różnych zleceń, w wyniku nawiązania różnych kontaktów – wyjaśniają muzycy.

Płyta powstała dzięki fundacji "Iskierka" wspierającej dzieci chore na raka. Młodzi artyści i zespoły odwiedzają oddziały onkologiczne, zawierają przyjaźnie z dziećmi, nagrywają z nimi piosenki. – Spotykamy się ze spontanicznością. Sami musimy się zmierzyć z tą sytuacją. Możemy uczyć się od tych dzieci, jak się nad sobą nie użalać i po prostu działać – podkreślają goście "Stacji Kultura".

 

Am

Więcej w rozmowie z gośćmi "Stacji Kultura". Dźwięki znajdziesz w ramce po prawej stronie.  

Zobacz więcej na temat: MUZYKA dzieci
Czytaj także

Wystarczy głos

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 17:40
22 października ukazała się nowa płyta L.U.C.-a, zatytułowana "PYYKYCYKYTYPFF"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bach na żywo – słuchaj w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 12:50
W finale "Mazovia Goes Baroque" wizjonerzy dawnych instrumentów zmierzą się z dziełami lipskiego kantora. W piątek zapraszamy do słuchania Dwójki, a przez cały weekend - do odwiedzania Studia Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dżentelmen popu w filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2010 17:15
Obchody 85-lecia Polskiego Radia w warszawskim Teatrze Polskim uświetni wspólny występ Stinga z Polską Orkiestrą Radiową. Gordon Matthew Thomas Sumner to chyba jedyna gwiazda współczesnego show-biznesu, której klasyczne ciągotki nie budzą politowania i nie kończą się eksplozją bombastycznego kiczu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kariera według Senk Że

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 09:00
Mista Pita i Maciej Matysiak zdradzili w Czwórce, od czego zależy powodzenie wschodzącej kapeli. Muzycy znają się na rzeczy. Senk Że ma na swoim koncie już wiele sukcesów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magik rozbawi do łez

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 13:27
Iluzjonista to ktoś, kto oszukuje oko i zmysły. Wciska przysłowiowy kit – przyznaje magik, gość Czwórki.
rozwiń zwiń