Marcin Januszkiewicz oraz Ada Fijał i jej muzyczny powrót w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 08:40
Gościem czwartkowego wydania audycji będzie m.in. Marcin Januszkiewicz, który opowie o swoim najnowszym singlu. W audycji także porozmawiamy z Adą Fijał, która po latach przerwy wraca z nowym utworem.
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

W Stacji Kultura będzie bardzo "kulturalnie" i muzycznie. Już po godzinie 10.00 studio Czwórki odwiedzi Marcin Januszkiewicz, który opowie o nowym autorskim singlu zatytułowanym "Ch."

Marcina Januszkiewicza nie sposób zaszufladkować. Bardziej niż wokalistą jest on osobowością sceniczną. Jego twórczość wolna od jednoznacznych rozwiązań pulsuje silnymi emocjami, trafnymi obserwacjami świata, odważnymi komentarzami związanymi z życiem każdego człowieka. Marcin Januszkiewicz z przyjemnością eksperymentuje z różnymi stylami oraz nurtami, a przy tym bardzo świadomie kieruje własną drogą artystyczną. Wszystkie kolejne wydania, koncerty i realizowane projekty składają się na przemyślaną i spójną całość.

Jazz, pop, trap, elektronika… Różnorodne smaczki słyszalne w produkcjach Januszkiewicza wynikają z ciekawości świata oraz jego mocnego osadzenia w kulturze. Jazzowe elementy są zasługą m.in. Kuby Więcka oraz Mariusza Obijalskiego. Hiphopowe rytmy  powstawały m.in. w trakcie prac z Kukonem czy Kozą. Dzięki teatralnemu wykształceniu całość spajają elementy znane z piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej.

Źr. Youtube/Marcin Januszkiewicz - Ch.

W drugiej godzinie audycji, po 11.00, gościem Kasi Dydo będzie Ada Fijał - aktorka i osobowość medialna. W swojej twórczości wciela się w różne role, zarówno na ekranie, jak i w mediach społecznościowych. Tym razem wykorzystując muzykę, dzieli się ze słuchaczami swoją energią i poczuciem humoru, szukając sposobu na to, jak przetrwać w dzisiejszych czasach.

Tak narodziła się piosenka "Taniec na Strach". W Czwórce sprawdzimy, czy, po 10 latach od wydania debiutanckiego albumu "Ninoczka", to powrót Ady do muzyki na poważnie, a także zapytamy o plany artystki.

 Źr. Youtube/TANIEC NA STRACH (singiel nagrany w szafie) | Ada Fijał

 

Zobacz także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (02.02) po godz. 10.00. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw/mat.pras.

Czytaj także

Włodek Pawlik o musicalu "Irena" i tworzeniu muzyki. "Chciałbym do końca mieć wrażliwość jako drogowskaz"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 09:48
- Osoby zajmujące się moją twórczością są raczej zgodne, że łączę gatunki. Mam nadzieję, że w sposób naturalny. (...) Mówi się, że muzyka zaczyna się tam, gdzie kończą się słowa. Chciałbym do końca mieć tę swoją wrażliwość jako drogowskaz przy pisaniu muzyki, a nie zastanawiać się, co teraz wypada, a co nie, bo to dla mnie sprawa trzeciorzędna - mówi Włodek Pawlik na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Kompozytor, zdobywca nagrody Grammy, napisał muzykę do mającego wkrótce premierę dramatu "Irena".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nullizmatyk: "Zabójca królowej" to płyta o muzyce i życiu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 10:00
Nullizmatyk na rynku muzycznym działa od lat. W grudniu wydał swoją najnowszą płytę "Zabójca królowej" - miała być oparta na samplach zespołu Queen, jednak album musiał zostać zmieniony. 
rozwiń zwiń