Czy w Polsce można szusować w europejskim standardzie?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 12:04
Wielu z nas twierdzi, że polskie góry nie ma sensu jechać, jednak z roku na rok nasze stoki narciarskie, kurorty i ich atrakcje zmieniają się, rozwijają i jest w czym wybierać.
Audio
  • Czy w Polsce można dobrze poszusować - materiał reporterski (Czwórka/Poranek OnLine)

Zima nadchodzi powoli, choć w górach jest już śnieg. Warto już teraz zadbać o własną kondycję, by w wolnym czasie wybrać się na narty lub snowboard. W Szczyrku można już pojeździć na naturalnym śniegu.
- Polskie kurorty oferują coraz bardziej nowoczesne usługi, dysponują coraz bardziej nowoczesnymi kolejami linowymi - mówi Arkadiusz Kitkowski, Ośrodek w Czarnej Górze. - Te usługi są wysokiej jakości, nie ustępują alpejskim standardom. 
Rozmówca Bartka Wasilewskiego wyjaśnia, że Alp nie uda się w Polsce stworzyć, ale jakość polskich usług jest bardzo wysoka. - Spokojnie można w Polskie góry jeździć i świetnie wypoczywać. Ceny polskich usług są tańsze od tych na zachodzie - przekonuje.
Na forach internetowych jako jeden z najlepszych kurortów narciarskich wymieniana jest Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. - W ostatnim czasie ten ośrodek bardzo się rozwinął - mówi Dagmara Krzyżyńska z Warszawskiego Klubu Narciarskiego. - Nie należy on do bardzo trudnych stoków, ale może przygarnąć bardzo dużo narciarzy o różnych umiejętnościach - dodaje.
Odnowiono też znaczną część infrastruktury narciarskiej na Kasprowym, a i Szczyrk nadrabia zaległości infrastrukturalne, przestaje być archaiczny.

Wybierając się w polskie góry warto skorzystać z uniwersalnego karnetu narciarskiego, który właśnie trafił do internetu. Jego pomysłodawca Adam Bral w Czwórce opowiada jak to działa i jak obsługiwać taki karnet np. za pomocą aplikacji mobilnej - posłuchaj.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka narty
Czytaj także

Prawo na nartach

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 12:30
W poniedziałek po godzinie 14. w audycji "Pod Lupą" powiemy o zmianach przepisów dotyczących stoków narciarskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Karyntii ze stoku zjedziesz wprost do termy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 16:00
Delikatne stoki, dużo słońca i śniegu, a do tego "alpejskie SPA"... Zima spędzona w Karyntii na długo pozostanie w pamięci. Dziś w cyklu podróżniczym sprawdziliśmy dlaczego warto odwiedzić Klagenfurt i Villach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przygotuj się na zimę i odwiedź Muzeum Naparstków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:00
Zima nadchodzi wielkimi krokami. To dobry czas, by wyciągnąć sprzęt narciarski i przygotować go do sezonu, ale przede wszystkim zadbać o właściwą formę fizyczną. Innym ciekawym pomysłem na weekend jest zaś wizyta w Muzeum Naparstków.
rozwiń zwiń