Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 16:00
Poniedziałek rozpoczniemy od wycieczki do słonecznej Italii. Na podróż w tym kierunku zawsze jest dobra pora!
Koloseum
KoloseumFoto: Paul Zangaro/Wikimedia Commons/CC

Włochy o każdej porze roku kuszą swoimi malowniczymi miastami i historycznymi budowlami. Turyści zastanawiają się, czy lepiej zobaczyć Koloseum w Rzymie, Krzywą Wieżą w Pizie, czy może jednak miasto na rzece - Wenecję. Z kraju słynącego z najlepszej pizzy i makaronu pochodzi wielu wyśmienitych artystów, między innymi Leonardo Da Vinci, Botticelli oraz Michał Anioł.

Czytaj także: Włosi - tylko oni tak kochają życie<<<

Dlaczego Polacy tak bardzo lubią ten kraj, kulturę i kuchnię? Czy nadal popularna jest wśród nas włoska muzyka disco? Tego dowiecie się słuchając poniedziałkowej audycji "Poranek OnLine", 25. sierpnia, od godziny 6:00 do 9:00.

bc, ac

Czytaj także

Sardyńczycy żyją długo i szczęśliwie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 10:00
Nazywana miniaturowym kontynentem, wyspa przyciąga turystów najpiękniejszymi włoskimi plażami. Na Sardynii lato zaczyna się pod koniec maja. I jest dość przewidywalne: gorące, słoneczne, piękne i bardzo taneczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenecja - najlepsze miejsce na świecie, by wypić kawę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 01:00
Kawa jest prawdziwą pasją Włochów, a słynne kawiarnie znajdują się na placu św. Marka w Wenecji. – Włoska kawa jest najlepsza na świecie – mówi Kuba Kordyś, barista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Big Ben - zegar, który inspiruje artystów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 07:00
Występował w filmach o Piotrusiu Panie i Jamesie Bondzie, fruwała nad nim Mary Poppins, a turyści nie przestają uwieczniać go na zdjęciach. No bo przecież każdy, kto przyjeżdża do Londynu, chce mieć fotkę z Big Benem - jednym z symboli Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń