X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chore serce nie dyskwalifikuje sportowców

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 11:51
Wiele chorób i wad serca może być skutecznie leczonych, przez co zawodnicy nie muszą wycofywać się z rywalizacji – wyjaśnia kardiolog.
Audio

W gronie wielkich sportowców nie brakuje osób dotkniętych chorobami serca – podkreśla kardiolog prof. Artur Mamcarz z Kliniki Kardiologii na Solcu w Warszawie. – Nie są to przeszkody, z którymi nie można sobie poradzić – tłumaczy gość „Poranka”.

– Nie jest prawdą, że osoby uprawiające sport mają automatycznie zdrowe serce. Sportowcy, tak jak wszyscy, mogą chorować – podkreśla prof. Artur Mamcarz.

Jak zaznacza gość "Poranka", ważne jest, aby w miarę wcześnie wykryć u zawodników kłopoty zdrowotne, które w skutkach mogą okazać się groźniejsze niż u osób nieuprawiających sportu wyczynowego. Lekarzom sportowym zawsze zależy na szybkim rozpoczęciu leczenia, aby istotnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych.

Jak przyznaje prof. Mamcarz, wśród medalistów ostatnich letnich igrzysk olimpijskich aż pięciu miało pewne problemy z sercem. – Są oni doskonałym przykładem na to, że pomimo zdrowotnych nieprawidłowości, można uprawiać sport na wysokim poziomie i osiągać sukcesy – podkreśla gość „Poranka”.

1 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się IV Konferencji Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), na której lekarze będą rozmawiać o kardiologii sportowej.

Więcej w rozmowie Romka Wójcika z prof. Artur Mamcarz. Kliknij w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oddawaj krew bez obaw

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 18:18
Do 26 listopada trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa. Kto może, a kto nie może być dawcą krwi? Odpowiedź eksperta w "Magazynie" Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drastyczne są nieskuteczne

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 15:56
Reklamy społeczne powinny zwracać uwagę odbiorców na ważne problemy, łamać tabu, a nie szokować – tłumaczy ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy najszczęśliwsi w Europie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 18:58
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP, Polacy są bardziej zadowoleni ze swojego samopoczucia niż obywatele innych krajów UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brelok" szaleje na desce

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 11:04
Snowboard to łatwy sport. Wystarczą trzy dni i każdy nauczy się jeździć – zapewnia Michał Ligocki, jeden z najlepszych polskich snowboardzistów.
rozwiń zwiń