Oaza w betonowej dżungli

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 15:20
- Na placu Zamkowym w Warszawie zamiast kamieni pojawi się trawa, każdy będzie mógł odpocząć na leżaku. To znak, że rusza Piknik z Klimatem – mówi Anna Kierońska z Ministerstwa Środowiska.
Audio

Impreza organizowana jest już po raz czwarty. Pierwszy Piknik z Klimatem pojawił się przy okazji międzynarodowej konferencji klimatycznej. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Środowiska – całość powstaje w ramach Partnerstwa dla klimatu, zrzeszającego organizacje, którym bliska jest ochrona klimatu.

- Celem jest połączenie przyjemnego z pożytecznym – odpoczynek i edukacja. Chcemy namawiać do zmiany codziennych nawyków, zadbania o oszczędzanie energii i wody. Przy zwykłych codziennych czynnościach mamy wpływ na przyrodę – opowiada Anna Kierońska.

Na gości Pikniku dla klimatu czeka wiele atrakcji: prezentacja pojazdów z napędem przyjaznym dla środowiska, malowanie na szkle gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz układanie wielkich ekopuzzli. Tego dnia plac Zamkowy będzie też miejscem pokazu mody ekologicznej. Dorośli i dzieci zaprezentują wykonane przez siebie stroje z surowców wtórnych. Ponadto każdy będzie mógł obliczyć swoją emisję CO2.

/
fot. Bartosz Bajerski


Piknik odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia, w godz. 11.30 - 16.30 na pl. Zamkowym. Więcej informacji o imprezie w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Prognoza pogody na lata 2011-2030

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 22:05
Jak pogoda w Polsce będzie się zmieniać w ciągu najbliższych dwudziestu lat?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski klimat AD 1000. Jaki był?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 10:10
Jakie temperatury mieliśmy w Polsce przed 10 wiekami? Odpowiedzi na to pytanie szukają polscy i szwajcarscy naukowcy badając osady z dna mazurskich i suwalskich jezior.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudny temat: miłość do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 16:18
Warszawa jest miastem, w którym wiele jest do odkrycia. Przekonują o tym goście Justyny Dżbik w audycji "Pod lupą".
rozwiń zwiń