Polskie Radio
Section05
imigw

IMGW o prognozie pogody: przed nami fale upałów z przerwami na burze

Alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej drugiego stopnia przed upałem obowiązują w poniedziałek na znacznym obszarze naszego kraju. Synoptycy wydali również alerty przed burzami z gradem. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach i wakacyjnych miesiącach? Na to pytanie odpowiedział Grzegorz Walijewski z IMGW.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan pogoda imigw upały klimat burze burza deszcz prognoza lubuskie Słubice

Pierwszy dzień wiosny. Czeka nas słoneczny tydzień. Rzecznik IMiGW w Trójce

Rolnicy się martwią, a miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu zacierają ręce – w najbliższym tygodniu nie zobaczymy w Polsce ani jednej kropli deszczu, a na termometrach pojawią się wartości dwucyfrowe. O prognozie pogody na najbliższy czas opowiadał Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan pogoda wiosna zima imigw słońce deszcz narciarstwo klasyczne Tatry pierwszy dzień wiosny

Eunice, Antonina, Cyryl i Ksawery – skąd biorą się nazwy orkanów?

Nad Polską przeszedł właśnie orkan Eunice, pozostawiając za sobą ogromne szkody. Przedtem mieliśmy do czynienia m.in. z Cyrylem i Ksawerym, a do naszej kraju nadciągają właśnie Antonina i Bibi. Kto decyduje o tym, jakie imię otrzyma dany układ baryczny? O tym w audycji "Pora na Trójkę" opowiedział Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan imigw pogoda huragany Orkan Ksawery wiatr STYL ŻYCIA