Lepiej być kosmetyczką niż psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 10:00
W jakich zawodach w najbliższym czasie najłatwiej będzie można znaleźć pewną i dobrze płatną pracę? Okazuje sie, że najłatwiej w życiu jeszcze przez długie lata będą mieli... informatycy.
Audio
  • Beata Kwiatkowska o najbardziej perspektywicznych zawodach w Polsce

Fryzjer i kosmetyczka szybciej dziś znajdują pracę niż absolwenci wyższych uczelni, a kierunki związane z pielęgnacją urody będą na czasie jeszcze przez najbliższe lata. Z badań, które przeprowadziła firma Work Service, wynika także, że dużo trudniej znaleźć pracę  absolwentom psychologii, a najwięcej nowych miejsc pracy powstawać będzie między innymi w takich dziedzinach jak: informatyka, telekomunikacja, czy  technologie informatyczne. Deficyt informatyków wynosi dziś nawet do 30%.

- Polska się staje zagłębiem informatycznym i uczelnie techniczne bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w tej dziedzinie - mówił w Czwórce Krzysztof Inglot z Work Service. - Informatyka zaczyna wkraczać w coraz to więcej dziedzin gospodarki, które do tej pory jej nie posiadają. Za 5 - 10 lat informatyka będzie praktycznie wszędzie - zwracał uwagę rozmówca Beaty Kwiatkowskiej.

Co ciekawe drugie miejsce na liście najbardziej poszukiwanych zawodów zajmują branże związane z opieką i wychowywaniem.

- Bardzo silnie będzie się rozwijał rynek opieki nad osobami starszymi, rynek opieki zdrowotnej i te zawody w perspektywie najbliższych 5 lat będą przynosiły trwałe i pewne miejsca pracy - opowiadał Inglot.

Więcej na temat najbardziej perspektywicznych zawodów dowiesz się słuchając nagrania audycji.

(rk/bch)

Czytaj także

Co stresuje studentów w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 18:30
Coraz częściej młodzi Polacy przyznają, że nauka na studiach doprowadza ich na skraj załamania nerwowego. Powód? Obawa o brak dobrej, satysfakcjonującej pracy po zakończeniu studiowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie kino najbardziej kochają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:00
Jesteśmy w dziesiątce krajów europejskich, w których wzrosła sprzedaż biletów w kinach...
rozwiń zwiń