Jestem cukinią - prowadzę bloga

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 09:28
W sieci odnajdujemy bardzo dziwne blogi - ostatnio jeden z nich zaczęła prowadzić cukinia, która zamieszkuje Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Audio

"Jestem cukinią. I jestem w kosmosie" to pierwsze słowa z bloga Rose, cukinii hodowanej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na pomysł, żeby pisać blog cukinii wpadł amerykański astronauta. Obecność Rose na orbicie ma posłużyć badaniom nad aeroponiką, czyli metodą uprawy roślin bez gleby. Blog Rose skłonił Kasię Tarnopolską do przyjrzenia się blogosferze.

Ciekawym blogiem, na który trafiła czwórkowa reporterka jest antyweb.pl Grzegorza Marczaka, który początkowo wcale nie chciał prowadzić bloga.

- Na początku to nie był blog, to było raczej miejsce, gdzie chciałem pisać o ciekawostkach z internetu, które znalazłem i które mnie interesują. Miała to być bardzo hobbystyczna zabawa. Aż w pewnym momencie odkryłem, że czyta mnie 500 osób - przyznaje Marczak.

Za pomocą bloga można promować albo naukę , albo swoje idee, albo jakiś produkt. To jest świetne narzędzie marketingu.  - Wystarczy spojrzeć na blog pani Katarzyny Tusk, żeby zobaczyć jak fajnie można wypromować nie tylko siebie, ale dotrzeć do grupy docelowej potencjalnych klientów zakładając później np. sklep internetowy - mówi Maurycy Seweryn z Warszawskiej Grupy Doradców PR.

Grzegorz Marczak na swoim blogu również zarabia czy to przez reklamę, czy przez konkursy i testy, akcje specjalne.

W sieci można znaleźć wirtualne dzienniki organizacji pozarzadowych, blog o dziewczynach w białych kozaczkach, blogi polityczne, o modzie i wiele innych. To świetny sposób do promocji własnej osoby i firmy.

Jarek Rybus nawet stworzył film dokumentalny pt. "Blogersi" - jacy są dzisiejszy blogersi, jak dużą mają władzę dowiesz się słuchając materiału Kasi Tarnopolskiej z audycji "Poranek".
(pj)

Czytaj także

"Spowiedź" na blogu, czyli posłowie aktywni w sieci

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 07:56
Do historii przeszły już czasy, gdy o pracy posłów wyborcy dowiadywali się z wiadomości telewizyjnych czy gazet. Teraz "spowiadają" się oni na bieżąco na stronie internetowej czy blogu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód: bloger

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 18:30
Najlepsze mają setki komentarzy i miliony unikalnych użytkowników. Blogi to coraz popularniejsza forma dzielenia się ze światem swoimi poglądami. I sposób na życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Mazurek: Blogerzy to fajni ludzie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 11:01
- Blogerów można rozpoznać na odległość – mówił w Czwórce Maciej Mazurek, grafik, twórca komiksowych historii rodem z biura agencji reklamowej i bloga rysunkowego "Zuch próbuje rysować".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk zarabia 2000 zł tygodniowo

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 10:54
Dzięki blogowi Make life easier Kasia Tusk zarabia aż 8 tysięcy miesięcznie - wyliczył "Newsweek".
rozwiń zwiń